mebduyurular, meb, duyuru, eğitim, okul, sınav, takvim, okulöncesi, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, öğrenci, öğretmen, veli, yönetici, idareci, atama, kpss, ösym, bakan, personel, milli eğitim, tayin, ekys, kitap, okullar ne zaman açılacak, ekders, mahmut özer
DOLAR
18,5846
EURO
18,3474
ALTIN
1.020,06
BIST
3.415,26
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Az Bulutlu
19°C
Ankara
19°C
Az Bulutlu
Çarşamba Parçalı Bulutlu
18°C
Perşembe Çok Bulutlu
17°C
Cuma Hafif Yağmurlu
15°C
Cumartesi Az Bulutlu
20°C
SON DAKİKA
Uzman ve Başöğretmenlik Sınavı’na Başvuru Süresi Uzatıldı
Matematik Dijital Eğitim Platformu Sayesinde Öğrenciler Eğlenerek Matematik Öğrenecek
Ücretli Öğretmene 5’e 1 Eğitim Öğretime Destek Görevi Ek Dersi Nasıl Hesaplanır?
Uzman Öğretmenlik Sınav Merkezi Değişikliği Yazısı
Haftasonlarında Koordinatörlük Görevi Verilebilir mi?
DYK’da İlçe Havuzunda Öğretmen Varken İdarecilere Görev Verilir mi?
2022-KPSS ÖABT Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı.
İlkokul Öğretmenlerine “Yeni Nesil Matematik” Eğitimleri Başlıyor
Özel Eğitim Uygulama Okullarında Beceri Uygulama Alanları Kılavuzu
GSB ile MEB arasında “İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Protokolü” imzalandı
Ücretli Öğretmene verilen her 5 saate 1 saat ders ücreti, sigorta primi gün sayısını etkiler mi?
BİLSEM Bireysel Değerlendirmelerde Görev Alan Öğretmene Ekders Ücreti Ödenir mi?
Mesleki Eğitim Merkezleri ile İlgili Tereddüte Düşülen Hususlara İlişkin Görüş
Bilişim Teknolojileri Rehberliği (BTR) görevini yürüten öğretmen, Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri Ücreti Alabilir mi?
2022 Yılı Bursluluk Hakkı Kazanan Öğrencilerle İlgili İşlemler
Uzman ve Başöğretmenlik Sınavı’na Başvuran Öğretmenler, Mazeretleri Nedeniyle Sınav Merkezi Değişikliği Yapabilecek
Öğretmenlik kariyer basamakları sürecinde eğitimler ve sınav her yıl tekrarlanacak
Bakan ÖZER, 24 TV’de Eğitim Gündemini Değerlendirdi
Uzman ve Başöğretmenlik Yazılı Sınav Başvuruları ile Muaf olanların Başvuruları Başladı.
2022-KPSS Lisans (ALAN BİLGİSİ) Oturumlarının Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı
TÜMÜNÜ GÖSTER →

DYK İzleme Değerlendirme Ortak Sınavları 28 Mayıs 2022’de Yapılacak

DYK İzleme Değerlendirme Ortak Sınavları 28 Mayıs 2022’de Yapılacak
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı, 2. dönem Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme Değerlendirme Ortak Sınavlarının  28 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirileceğini duyurdu. İşte o yazı:

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 29.04.2022 tarihli ve 48902170 sayılı yazısı:

Konu: Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme Değerlendirme Ortak Sınavları

İlgi: a) Millî Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi.
b) Bakanlık Makamının 25.04.2022 tarihli ve E-57750415-20-48507896 sayılı Oluru.

İlgi (a)’da kayıtlı Yönerge’nin 17 nci maddesinin 3 ncü fıkrasında “Her dönem sonunda kurs açılan derslerden Bakanlıkça belirlenenlere yönelik Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce izleme ve değerlendirme ortak sınavı yapılır. Özel eğitim meslek okulu ile özel eğitim meslek okulu programın uygulandığı özel eğitim sınıfında öğrenim gören öğrenciler ise bu sınavdan muaf tutularak söz konusu dönem sonu izleme ve değerlendirme sınavı okul yönetimince yapılır.” hükmü yer almaktadır.

2021-2022 eğitim öğretim yılı 2. dönem Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme Değerlendirme Ortak Sınavlarının Ek-1 listede bulunan okullarda (6, 7, 8, 10, 11 ve 12. sınıflarda) ve belirlenen derslerden 28 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilmesi İlgi (b)’de kayıtlı Olur ile uygun görülmüştür.

Bu bağlamda;
1) Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme Değerlendirme Ortak Sınavlarında kullanılacak evrakların baskı ve paketleme işlemleri için gerekli malzemelerin İl Milli Eğitim Müdürlüklerince temin edilerek Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerine teslim edilmesi,

2) Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme Değerlendirme Ortak Sınavlarında kullanılacak evrakların baskı ve paketleme işlemlerinin Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerince yerine getirilmesi, uygulama evraklarının sevkiyatının ise İl Milli Eğitim Müdürlüklerince yapılması,

3) Ek-1 listelerde yer alan okullarda Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme Değerlendirme Ortak Sınavların’nın 28 Mayıs tarihinde Ek-2 “Dikkat Edilecek Hususlar” çerçevesinde gerçekleştirilmesi hususlarında bilgilerini ve gereğini rica ederim.
Murat İLİKHAN
Bakan a. (Genel Müdür)

 

28 Mayıs 2022 Tarihli Destekleme ve Yetiştirme Kursları
İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavı’nda Dikkat Edilecek Hususlar

1- Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavı; 28 Mayıs 2022 tarihinde, saat 10.00’da uygulanacaktır.

2- Sınava katılacak öğrenci listeleri Ölçme Değerlendirme Merkezleri (ÖDM) Müdürlüklerine iletilmiştir. Listelerde, öğrencilerin hangi sınıf seviyesinde ve hangi derslerden sınava katılacakları yer almaktadır.

3- Sınav salonundaki gözetmen görevlendirmeleri, destekleme ve yetiştirme kurslarında sınavın yapıldığı dersin dışındaki branşlarda görev alan öğretmenlerden yapılacaktır. Bu görevlendirme ile ilgili planlama kurs merkezlerince gerçekleştirilecektir.

4- Sınav evraklarının baskı, paketleme ve değerlendirme işlemleri Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerince, kurs merkezlerine sevk işlemleri ise İl Millî Eğitim Müdürlüklerince yapılacaktır. Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerinin baskı ve paketleme işlemleri için gerekli malzeme temini İl Millî Eğitim Müdürlüklerince sağlanacaktır.

5- Sınav evraklarının kurs merkezlerince teslim alındığı andan, geri dönüşüne kadarki süre içerisinde tüm evrakların güvenliğinden kurs merkezi yöneticileri sorumludur.

6- Kurs merkezi yöneticilerine teslim edilen evraklar, sınav öncesine kadar açılmayacak ve salon görevlilerine ancak sınav öncesi teslim edilecektir.

7- Sınavla ilgili tüm taraflarca gizlilik esas alınacak, sınavdan sonrası da dâhil olmak üzere sınav evrakının gizliliği ile ilgili her türlü tedbir alınacaktır.

8- Sınav evraklarının görüntülerinin herhangi bir ortamda yayımlanması kesinlikle yasaktır.

9- Sınava katılan öğrenciler, tek bir dersin sınav uygulamasına katılacaktır. Sınav süresi, 40 dakikadır.

10- Sınav başladıktan sonra ilk 20 dakika hiçbir öğrenci sınav salonundan çıkmayacak, bu süre sonunda sınavını bitiren öğrenci salondan çıkabilecektir.

11- İllerde sınav verileri kullanılarak herhangi bir analiz ya da raporlama çalışması yapılmayacaktır.

12- Sınav evrakları (kitapçık, cevap kâğıtları ve salon yoklama listesi) sınav sonrasında 30.05.2022 tarihine kadar Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerine ulaştırılacaktır.

13- Sınav sonrası test kitapçıkları toplanacak, öğrencilere dağıtılmayacaktır. Test kitapçıkları, cevap kâğıtları ve salon yoklama listeleri Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerinde muhafaza edilecektir.

14- Sınav evrakı basılmayan ve kursa sonradan kayıt yaptıran öğrenciler sınava katılmayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: MEBDUYURULAR