mebduyurular, meb, duyuru, eğitim, okul, sınav, takvim, okulöncesi, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, öğrenci, öğretmen, veli, yönetici, idareci, atama, kpss, ösym, bakan, personel, milli eğitim, tayin, ekys, kitap, okullar ne zaman açılacak, ekders, mahmut özer, mebpersonel, memur, memurlar, ajans, kamu, haber
DOLAR
32,0471
EURO
34,8554
ALTIN
2.408,02
BIST
9.679,69
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Az Bulutlu
21°C
Ankara
21°C
Az Bulutlu
Salı Az Bulutlu
21°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
22°C
Perşembe Az Bulutlu
20°C
Cuma Az Bulutlu
21°C
SON DAKİKA
YÖK’ten ​​Sudanlı ve Filistinli ​yükseköğretim öğrencilerine koşulsuz yatay geçiş hakkı verildiği iddialarına ilişkin açıklama
Orman Genel Müdürlüğü 2024 Yılı 20 Adet Sözleşmeli Mühendis (Orman Mühendisi) Alım İlanı (Son Başvuru: 09/05/2024)
Orman Genel Müdürlüğü 2024 Yılı 124 Adet Sözleşmeli Personel Alım İlanı (Son Başvuru: 26 Nisan 2024)
2024 Yılı BİLSEM’lere Öğretmen Seçimi Sözlü Sınavına Katılmaya Hak Kazananlar
Okul Öncesi, İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri İçin ARA TATİL ETKİNLİK KİTAPLARI Yayımlandı
660 Gönüllü Kamp Lideri Alımı
Polis Meslek Yüksekokullarına 7.500 Polis Alınacak (Son başvuru: 14.04.2024)
Öğretmenlere 4 Sınav Görevi
Sorumluluk Sınavlarında Kimler Görevlendirilir ve Ek Ders Ücreti Alır mı? (MEB Görüş Yazısı)
2024 Yılı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Sonuçları
Öğretmenlere Sınav Görevi
Ortak Sınav (6 ve 9. sınıf) Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarı Yayımlandı
Seçim Dolayısıyla 1 Nisan’da Okullar Tatil Edildi
Öğretmenlere Sınav Görevi
MEB’de Yeni Nesil e-POSTA Sistemi
Okul Randevu Sistemi Kılavuzu
Elektronik Ortamda Üretilen Belgelerin Çıktısının Alınmaması
8 ve 12. Sınıf Öğrencilerinin 2. Dönem 2. Yazılı Sınav Tarihlerinde Değişiklik Yapıldı.
2024 Yılı Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu
2. Dönem 1. Yazılı Sınavlara İlişkin Örnek Soru Kitapçıkları Yayımlandı
“Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi”nde Değişiklik Yapıldı
2024 Yılı BİLSEM Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu Yayımlandı
Görevde Yükselme Sınavı Atama Başvuru Duyurusu Yayımlandı
2024 Yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirmesine İlişkin Kılavuz
2023 YLSY – Sözlü Sınavı Sonuçları Açıklandı
TÜMÜNÜ GÖSTER →

2024 Yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirmesine İlişkin Kılavuz

2024 Yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirmesine İlişkin Kılavuz
A+
A-

2024 YILI MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI ÖZEL PROGRAM VE PROJE UYGULAYAN EĞİTİM KURUMLARINA

YÖNETİCİ GÖREVLENDİRMESİNE İLİŞKİN KILAVUZ

 

1. İLGİLİ MEVZUAT

a) 25/8/2011 tarihli ve 652 sayılı Özel Barınma Hizmeti Veren Kurumlar ve Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 37 nci maddesinin dokuzuncu fıkrasına,
b) 08/02/2023 tarih ve 32098 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarına Öğretmen Atama ve Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğine, dayanılarak hazırlanmıştır.

2. GENEL ESASLAR

a) Bu Kılavuz, Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarına yönetici görevlendirmesine ilişkin yürütülecek iş ve işlemleri kapsamaktadır.
b) Bu kapsamda yapılacak iş ve işlemlerin koordinasyonu, İl Millî Eğitim Müdürlüklerindeki İnsan Kaynakları’ndan sorumlu Birimce yürütülecektir.
c) Gerekli görülmesi hâlinde, atama takviminde ve uygulamaya ilişkin diğer hususlarda yapılacak değişiklikler http://personel.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.
ç) Başvuruda bulunanlar, kılavuzda ve ilgili mevzuatta yer alan düzenlemeleri kabul etmiş sayılırlar.

3. BAŞVURU ŞARTLARI

3.1 Yönetici olarak görevlendirileceklerde aşağıdaki şartlar aranır:
a) Okul/kurumlarda 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan memur ve sözleşmeli personel kapsamında öğretmen olarak görev yapmak.
b) Proje okuluna görevlendirilecek yöneticilerin proje okulunun türü itibarıyla aynı türdeki okul/kurumlardan birine öğretmen olarak atanabilecek nitelikte olmak.
c) Başvurunun son günü itibarıyla, son dört yıl içinde soruşturma sonucu yöneticilik görevi üzerinden alınmamış olmak.
ç) Zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen yerler dışındaki proje okullarına görevlendirilecekler bakımından, ilgili mevzuatına göre zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamış, erteletmiş ya da bu yükümlülükten muaf tutulmuş olmak.

3.2 Yönetici olarak görevlendirileceklerde aşağıdaki şartlar aranır:

3.2.1 Müdür olarak görevlendirilecekler aşağıdaki özel şartlardan en az birisini taşımaları gerekir:
a) Okul/kurumlarda müdür olarak görev yapmış veya yapıyor olmak.
b) Okul/kurumlarda müdür başyardımcısı olarak en az iki yıl görev yapmış olmak.
c) Okul/kurumlarda kurucu müdür, müdür yardımcısı olarak ayrı ayrı veya müdür başyardımcılığı dâhil toplam en az üç yıl görev yapmış olmak.
ç) Bakanlığın şube müdürü veya daha üst unvanlı kadrolarında görev yapmış olmak.

3.2.2 Müdür başyardımcısı veya müdür yardımcısı olarak görevlendirilecekler aşağıdaki özel şartlardan en az birisini taşımaları gerekir:
a) Okul/kurumlarda müdür, kurucu müdür, müdür başyardımcısı, müdür yardımcısı olarak görev yapmış veya yapıyor olmak.
b) Bakanlığın şube müdürü veya daha üst unvanlı kadrolarında görev yapmış olmak.
c) İmam hatip liselerine müdür yardımcısı olarak görevlendirileceklerde bünyesinde imam hatip ortaokulu bulunan kurumlarla sınırlı olmak ve en az iki müdür yardımcısı normu bulunmak şartıyla müdür yardımcılarından birisinin ortaokul öğretmenleri arasından belirlenmesi esas alınacaktır.
ç) Öğrencilerinin tamamı kız öğrenci olan proje okullarının müdürü ile müdür yardımcılarından en az biri ve yatılı kız öğrencisi bulunan proje okullarının müdür yardımcılarından en az birinin kadın adaylar arasından görevlendirilmesi esas alınacaktır.
d) Müdür yardımcısı sayısı üç ve daha fazla olup karma eğitim yapılan proje okullarında, müdür yardımcılarından en az birinin kadın adaylar arasından görevlendirilmesi esas alınacaktır.

Ayrıca müdür olarak görevlendirileceklerde:
a) Meslekî ve teknik ortaöğretim kurumları için atölye, laboratuvar veya meslek dersleri öğretmeni olmak,
b) Özel eğitim kurumları için Özel Eğitim öğretmeni olmak,
c) Fen liseleri için Matematik, Fizik, Kimya veya Biyoloji öğretmeni olmak,
ç) Sosyal bilimler liseleri için Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Felsefe, Psikoloji veya yabancı dil öğretmeni olmak,
d) Güzel sanatlar liseleri için Görsel Sanatlar/Resim veya Müzik öğretmeni olmak,
e) Spor liseleri için Beden Eğitimi öğretmeni olmak,
şartları aranacaktır.

4. BAŞVURU

a) Başvuruda bulunanlar, “mebbis.meb.gov.tr” veya “personel.meb.gov.tr” adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurulmak suretiyle yapacaktır.
b) Başvuruda bulunanlar; Elektronik Başvuru Formu’na yansıtılacak kimlik, öğrenim, Bakanlık atama alanı ve benzeri bilgilerini başvuruda bulunmadan önce MEBBİS ePersonel Modülünden (Özlük) kontrol ederek yanlış ya da eksik bilgilerinin düzeltilmesini belgeye dayalı olarak eğitim kurumu, İlçe ve İl Millî Eğitim Müdürlüklerinden talep edecektir.
c) Başvuruda bulunanlar; müdür, müdür başyardımcısı, müdür yardımcısı görevlerinden yalnız biri için başvuru yapılabilir.
ç) Başvuruda bulunanlar, en fazla10 eğitim kurumunu tercih edebilecektir.
d) Zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen yerler dışındaki eğitim kurumlarına atanacaklar, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre 30/09/2023 tarihi itibarıyla zorunlu çalışma yükümlülüğü tamamlanmış, zorunlu çalışma yükümlülüğünden muaf tutulmuş ya da zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenmiş olmaları gereklidir.
e) Bilişim Teknolojileri alan öğretmenlerinden; “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği”, “Matematik-Bilgisayar Bölümü”, “İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri”, “Bilgisayar Teknolojisi Bölümü/Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü”, “Bilgi Teknolojileri” ve “Yönetim Bilişim Sistemleri” mezun olanlar, meslekî ve teknik ortaöğretim kurumlarını tercih edemeyeceklerdir.

5. ATAMALAR

a) Atamalar, adayların tercihleri dikkate alınarak atama takviminde belirlenen tarihte Bakanlıkça yapılacaktır.
b) Atama sonuçları, Bakanlığın resmî internet adresinden ilan edilecektir.
c) Duyurulan kontenjanlar; atama aşamasında yargı kararı uygulamalarına, okul normlarının değişmesine bağlı olarak Bakanlıkça güncellenebilecektir.
ç) Bakanlığımız ile sektör (kamu ve özel kurum/kuruluşlar) arasında imzalanan protokollerle ilişkilendirilen ve protokollerinde, “Protokol Yürütme Kurulu (PYK)” ve merkezde “Protokol Danışma Kurulu (PDK)” oluşturulması hüküm altına alınmış proje okullarına yönetici görevlendirmeleri ulusal ve uluslararası protokol ve projede yer alan özel hükümler doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

6. TEBLİGAT VE GÖREVE BAŞLAMA
Sonuçlar, “personel.meb.gov.tr” adresinde duyurulacak olup görevlendirme 2024 Yılı Proje Okullarına Yönetici Görevlendirme Takviminde belirlenen süreler içinde tamamlanacaktır.

2024 YILI PROJE OKULLARINA YÖNETİCİ GÖREVLENDİRME TAKVİMİ

Bulunduğu eğitim kurumunda 4 veya 8 yıllık görev süresini tamamlayan müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarının belirlenerek ilan edilmesi: 11 Mart 2024
Bakanlıkça proje okullarında boş bulunan Yönetici norm kadrolarının ilan edilmesi, yönetici başvurularının elektronik ortamda alınması: 12-14 Mart 2024
Millî Eğitim Müdürlükleri yönetici norm kadrolarına başvurularının onaylanması: 12-15 Mart 2024
Yönetici görevlendirme sonuçlarının ilanı: 1 Nisan 2024
Tebligat ve İlişik Kesme İşlemleri: 12 Temmuz 2024

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: MEBDUYURULAR