mebduyurular, meb, duyuru, eğitim, okul, sınav, takvim, okulöncesi, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, öğrenci, öğretmen, veli, yönetici, idareci, atama, kpss, ösym, bakan, personel, milli eğitim, tayin, ekys, kitap, okullar ne zaman açılacak, ekders, mahmut özer, mebpersonel, memur, memurlar, ajans, kamu, haber
DOLAR
27,2149
EURO
28,8493
ALTIN
1.677,05
BIST
8.304,83
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Parçalı Bulutlu
29°C
Ankara
29°C
Parçalı Bulutlu
Salı Açık
29°C
Çarşamba Az Bulutlu
27°C
Perşembe Az Bulutlu
24°C
Cuma Az Bulutlu
22°C
SON DAKİKA
Bakan TEKİN: “Özel okullardaki durumların takipçisi olacağız”
Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sürecine İlişkin Yeni Formül
2023 Bursluluk Sınavı Sonucu Açıklandı.
2023 Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı Uygulama Kılavuzu Yayımlandı.
Ülke Genelinde Yapılacak Ortak Sınavların Tarihleri Belli Oldu
Gizlilik Kararı Olan Vatandaşların Kurslara Katılımı Hakkında
Bakan TEKİN’den Mülakat Açıklaması
MEB’de Yeni Genel Müdür Atamaları Yapıldı
MEB’in ortaokul ve liselerde başlatacağı “ortak sınav”ın ayrıntıları
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ek ders ücreti müjdesi
Açık Öğretim Liselerine Geçişleri Sınırlayan Genelge Yayımlandı
Milli Sporculardan Beden Eğitimi Branşına Atama
Fatih Projesi BT Rehberliği Görevinin Güncellenmesi
MEB Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği (09.09.2023)
Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya İlleri İle Gaziantep İlinin İslahiye ve Nurdağı İlçelerinde Görev Yapan Öğretmenlerin İller Arası Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları
Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapıldı
Bakan TEKİN, Eğitim Gündemi Üzerine Konuştu
Bakan TEKİN, Mesleki Çalışma Döneminin Açılışında Öğretmenlere Konuştu
2023 Yılı Görevde Yükselme Yazılı Sınav Puanlarının Sıralama Aralıkları
3 Eylül 2023 tarihli Bursluluk Sınavının Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları
Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yıllık Planları Yayınlandı.
MEB’den Öğretmenevleri ile İlgili Yeni Yazı
Toplu Sözleşme Kararı Resmi Gazete’de Yayımlandı
MEB’ Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
MEB’den Okullarda Uyum Haftası ile ilgili yazı
TÜMÜNÜ GÖSTER →

2022 Yılı E-Talep Modülü Taşınır Talepleri

2022 Yılı E-Talep Modülü Taşınır Talepleri
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı, “2022 Yılı E-Talep Modülü Taşınır Talepleri” konulu yazıyı tüm kurumlara gönderdi. İşte o yazı:

MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 04.02.2022 tarihli ve 42674184 sayılı yazısı:

Konu: 2022 Yılı E-Talep Modülü Taşınır Talepleri
İlgi: Genel Müdürlüğümüzün 07.01.2014 tarihli ve 76198665/710/75163 sayılı Makam Onayı.

Bakanlık birimlerinin taşınır mal iş ve işlemlerinin hukuka uygun, saydam ve erişilebilir şekilde yürütülmesi ile taşınır mal yönetiminde etkililiği, ekonomikliği ve verimliliği artırarak kamu kaynağı kullanımında tasarruf ve hesap verebilirliği sağlamak üzere e-Talep Modülü İlgi’de kayıtlı Makam Onayı gereğince kullanılmaya başlanmıştır.

2022 malî yılında okul/kurum ve pansiyonların taşınır ihtiyaçları, e-Talep Modülü üzerinden aşağıdaki hususlar çerçevesinde alınıp değerlendirilecektir;

a) Okul ve kurumlar taşınır ihtiyaçlarını Mebbis e-Talep Modülü üzerinden 07-18 Şubat 2022 tarihleri arasında yapacaklardır.

b) E-Talep Modülü üzerinden yapılan talepler 21-25 Şubat 2022 tarihlerinde ilçe millî eğitim müdürlüklerinin, 28 Şubat-04 Mart 2022 tarihlerinde ise il millî eğitim müdürlüklerinin onayından sonra 07 Mart 2022 tarihinde Bakanlık değerlendirmesine gelecektir. Bu tarihten sonra sistem talep girişlerine ve onay işlemlerine kapatılacaktır.

c) Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı ilk ve ortaokullar taşınır taleplerini e-Talep Modülü üzerinden yapacaklardır. Ancak bu talepler Bakanlığımıza gönderilmeyecek olup il millî eğitim müdürlükleri tarafından değerlendirilecektir.

ç) Bağımsız anaokullarının, imam hatip ortaokullarının 06.1 donatım ihtiyaçları ile yatılı bölge ortaokullarının sadece pansiyon donatım ihtiyaçları, e-Talep Modülü üzerinden ilçe/il millî eğitim müdürlükleri tarafından onaylanarak Bakanlığımıza gönderilecektir.

d) İhtiyaç olmayan veya ihtiyaçtan fazla miktarda taşınır kesinlikle talep edilmeyecektir.

e) 2021 ve daha önceki yıllarda yapılan taşınır taleplerine bakılmaksızın, ihtiyaçlar güncellenerek e-talep girişleri yeniden yapılacaktır. E-Talep Modülü üzerinden taşınır talebinde bulunmayan okul/kurumların resmî yazı ile Bakanlığımıza gönderdikleri ödenek talep yazıları değerlendirmeye alınmayacaktır.

f) Yıl içerisinde mücbir sebeplerle (deprem, yangın, sel vb.) oluşacak acil taşınır ihtiyaçları, il millî eğitim müdürlükleri tarafından resmî yazı ile Bakanlığımızdan talep edilecektir.

g) 2022 yılında ilk kez açılacak okul/kurum/pansiyon ve alanların Bakanlık Makamından alınan açılış onayları, yeni ve ek binaya taşınacak okul/kurumların geçici kabul tutanakları ve bina tahsis olurlarının Bakanlığımıza gönderilmesi hâlinde, yeni açılacak okul/kurum/pansiyon ve yeni binaların donatım ödenekleri gönderilecektir. Bu kapsamda bulunan yeni okul/kurum ve pansiyonlar için e-Talep Modülü üzerinden ayrıca talep yapılmayacaktır.

ğ) Taşınır talepleri, bütçe imkânları doğrultusunda Genel Müdürlüklerce gönderilecek ödenekle mahallinde karşılanacaktır.

h) Genel Müdürlüklerce okul/kurumlara ödenek gönderilmeden, hiçbir şekilde harcamaya ilişkin herhangi bir iş ve işlem yapılmayacaktır.

Taşınır talep işlemlerinde bir aksaklık yaşanmaması bakımından, konunun ilgili okul/kurum müdürlüklerine duyurulması, taşınır taleplerinin e-Talep Modülü üzerinden Bakanlığımıza iletilmesi gerekli görülmektedir.
Bilgilerini ve gereğini rica ederim.

Sadri ŞENSOY
Bakan a. (Bakan Yardımcısı)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: MEBDUYURULAR