mebduyurular, meb, duyuru, eğitim, okul, sınav, takvim, okulöncesi, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, öğrenci, öğretmen, veli, yönetici, idareci, atama, kpss, ösym, bakan, personel, milli eğitim, tayin, ekys, kitap, okullar ne zaman açılacak, ekders, mahmut özer, mebpersonel, memur, memurlar, ajans, kamu, haber
DOLAR
32,9094
EURO
35,7808
ALTIN
2.535,00
BIST
10.991,57
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Az Bulutlu
31°C
Ankara
31°C
Az Bulutlu
Perşembe Hafif Yağmurlu
26°C
Cuma Az Bulutlu
26°C
Cumartesi Açık
29°C
Pazar Açık
30°C
SON DAKİKA
BİLSEM Öğretmen Atama Sonuçları
LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı
2024-KPSS: Alan Bilgisi Oturumlarının Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı
Öğretmenlerin İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları (2024-2)
2024 Yaz Tatili Öğretmenlerin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu
2024-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) Oturumlarının Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı
MEB, Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği’nde Değişiklik Yaptı
Milli Eğitim Bakanlığı Denklik Yönetmeliği Yayımlandı
BİLSEM Öğretmen Seçme ve Atama Sözlü Sınav Sonuçları Açıklandı
YÖK, Lisans Üstü Öğrenci Alımları için Üniversiteleri Uyardı
Eğitim Sendikalarının 2024 Yılı Güncel Üye Sayıları Açıklandı
Öğretmenlerin 2. İller Arası ve İl içi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu Yayımlandı
2024-2025 Eğitim Yılı Üniversite Katkı Payları ve Öğrenim Ücretleri Açıklandı
LGS Tercih Robotu YAYINDA!
MEB Kurum Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliğinde Değişiklik Yaptı
Öğretmenlere Sınav Görevi
İkinci Üniversiteye Sınırlama Getirildi
Öğretmenlerin 2024 Haziran Mesleki Çalışma Eğitimleri
Kurs Sertifikalarınıza e-Devletten Ulaşabilirsiniz
2024 Yılı Taşra Teşkilatı Kadrolarında Bazı Ünvanlarda Görev Yapan Personelin İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu
MEB Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik
İlkokul Kitaplarında Kullanılacak Yeni Alfabe ve Rakam Fontu
2024 Yılı Tercih Danışmanlığı Birimleri Uygulama Esasları
2024 Yılı Öğretmenlerin İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değişikliği Sonuçları
2024 Mayıs Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınava Çağrılan Adaylara Ait Alan Bazlı Taban Puanlar
TÜMÜNÜ GÖSTER →

2022 Yılı E-Talep Modülü Taşınır Talepleri

2022 Yılı E-Talep Modülü Taşınır Talepleri
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı, “2022 Yılı E-Talep Modülü Taşınır Talepleri” konulu yazıyı tüm kurumlara gönderdi. İşte o yazı:

MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 04.02.2022 tarihli ve 42674184 sayılı yazısı:

Konu: 2022 Yılı E-Talep Modülü Taşınır Talepleri
İlgi: Genel Müdürlüğümüzün 07.01.2014 tarihli ve 76198665/710/75163 sayılı Makam Onayı.

Bakanlık birimlerinin taşınır mal iş ve işlemlerinin hukuka uygun, saydam ve erişilebilir şekilde yürütülmesi ile taşınır mal yönetiminde etkililiği, ekonomikliği ve verimliliği artırarak kamu kaynağı kullanımında tasarruf ve hesap verebilirliği sağlamak üzere e-Talep Modülü İlgi’de kayıtlı Makam Onayı gereğince kullanılmaya başlanmıştır.

2022 malî yılında okul/kurum ve pansiyonların taşınır ihtiyaçları, e-Talep Modülü üzerinden aşağıdaki hususlar çerçevesinde alınıp değerlendirilecektir;

a) Okul ve kurumlar taşınır ihtiyaçlarını Mebbis e-Talep Modülü üzerinden 07-18 Şubat 2022 tarihleri arasında yapacaklardır.

b) E-Talep Modülü üzerinden yapılan talepler 21-25 Şubat 2022 tarihlerinde ilçe millî eğitim müdürlüklerinin, 28 Şubat-04 Mart 2022 tarihlerinde ise il millî eğitim müdürlüklerinin onayından sonra 07 Mart 2022 tarihinde Bakanlık değerlendirmesine gelecektir. Bu tarihten sonra sistem talep girişlerine ve onay işlemlerine kapatılacaktır.

c) Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı ilk ve ortaokullar taşınır taleplerini e-Talep Modülü üzerinden yapacaklardır. Ancak bu talepler Bakanlığımıza gönderilmeyecek olup il millî eğitim müdürlükleri tarafından değerlendirilecektir.

ç) Bağımsız anaokullarının, imam hatip ortaokullarının 06.1 donatım ihtiyaçları ile yatılı bölge ortaokullarının sadece pansiyon donatım ihtiyaçları, e-Talep Modülü üzerinden ilçe/il millî eğitim müdürlükleri tarafından onaylanarak Bakanlığımıza gönderilecektir.

d) İhtiyaç olmayan veya ihtiyaçtan fazla miktarda taşınır kesinlikle talep edilmeyecektir.

e) 2021 ve daha önceki yıllarda yapılan taşınır taleplerine bakılmaksızın, ihtiyaçlar güncellenerek e-talep girişleri yeniden yapılacaktır. E-Talep Modülü üzerinden taşınır talebinde bulunmayan okul/kurumların resmî yazı ile Bakanlığımıza gönderdikleri ödenek talep yazıları değerlendirmeye alınmayacaktır.

f) Yıl içerisinde mücbir sebeplerle (deprem, yangın, sel vb.) oluşacak acil taşınır ihtiyaçları, il millî eğitim müdürlükleri tarafından resmî yazı ile Bakanlığımızdan talep edilecektir.

g) 2022 yılında ilk kez açılacak okul/kurum/pansiyon ve alanların Bakanlık Makamından alınan açılış onayları, yeni ve ek binaya taşınacak okul/kurumların geçici kabul tutanakları ve bina tahsis olurlarının Bakanlığımıza gönderilmesi hâlinde, yeni açılacak okul/kurum/pansiyon ve yeni binaların donatım ödenekleri gönderilecektir. Bu kapsamda bulunan yeni okul/kurum ve pansiyonlar için e-Talep Modülü üzerinden ayrıca talep yapılmayacaktır.

ğ) Taşınır talepleri, bütçe imkânları doğrultusunda Genel Müdürlüklerce gönderilecek ödenekle mahallinde karşılanacaktır.

h) Genel Müdürlüklerce okul/kurumlara ödenek gönderilmeden, hiçbir şekilde harcamaya ilişkin herhangi bir iş ve işlem yapılmayacaktır.

Taşınır talep işlemlerinde bir aksaklık yaşanmaması bakımından, konunun ilgili okul/kurum müdürlüklerine duyurulması, taşınır taleplerinin e-Talep Modülü üzerinden Bakanlığımıza iletilmesi gerekli görülmektedir.
Bilgilerini ve gereğini rica ederim.

Sadri ŞENSOY
Bakan a. (Bakan Yardımcısı)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: MEBDUYURULAR