mebduyurular, meb, duyuru, eğitim, okul, sınav, takvim, okulöncesi, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, öğrenci, öğretmen, veli, yönetici, idareci, atama, kpss, ösym, bakan, personel, milli eğitim, tayin, ekys, kitap, okullar ne zaman açılacak, ekders, mahmut özer
DOLAR
18,5709
EURO
18,3444
ALTIN
1.016,22
BIST
3.392,13
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Az Bulutlu
19°C
Ankara
19°C
Az Bulutlu
Çarşamba Parçalı Bulutlu
17°C
Perşembe Çok Bulutlu
17°C
Cuma Hafif Yağmurlu
16°C
Cumartesi Az Bulutlu
20°C
SON DAKİKA
Matematik Dijital Eğitim Platformu Sayesinde Öğrenciler Eğlenerek Matematik Öğrenecek
Ücretli Öğretmene 5’e 1 Eğitim Öğretime Destek Görevi Ek Dersi Nasıl Hesaplanır?
Uzman Öğretmenlik Sınav Merkezi Değişikliği Yazısı
Haftasonlarında Koordinatörlük Görevi Verilebilir mi?
DYK’da İlçe Havuzunda Öğretmen Varken İdarecilere Görev Verilir mi?
2022-KPSS ÖABT Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı.
İlkokul Öğretmenlerine “Yeni Nesil Matematik” Eğitimleri Başlıyor
Özel Eğitim Uygulama Okullarında Beceri Uygulama Alanları Kılavuzu
GSB ile MEB arasında “İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Protokolü” imzalandı
Ücretli Öğretmene verilen her 5 saate 1 saat ders ücreti, sigorta primi gün sayısını etkiler mi?
BİLSEM Bireysel Değerlendirmelerde Görev Alan Öğretmene Ekders Ücreti Ödenir mi?
Mesleki Eğitim Merkezleri ile İlgili Tereddüte Düşülen Hususlara İlişkin Görüş
Bilişim Teknolojileri Rehberliği (BTR) görevini yürüten öğretmen, Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri Ücreti Alabilir mi?
2022 Yılı Bursluluk Hakkı Kazanan Öğrencilerle İlgili İşlemler
Uzman ve Başöğretmenlik Sınavı’na Başvuran Öğretmenler, Mazeretleri Nedeniyle Sınav Merkezi Değişikliği Yapabilecek
Öğretmenlik kariyer basamakları sürecinde eğitimler ve sınav her yıl tekrarlanacak
Bakan ÖZER, 24 TV’de Eğitim Gündemini Değerlendirdi
Uzman ve Başöğretmenlik Yazılı Sınav Başvuruları ile Muaf olanların Başvuruları Başladı.
2022-KPSS Lisans (ALAN BİLGİSİ) Oturumlarının Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı
Özel Yetenekli Öğrenciler İçin Özel Etkinlikler Hazırlandı
TÜMÜNÜ GÖSTER →

Yeniden Yönetici Atama: EK-2 Yönetici Değerlendirme Formu’nda Dikkat Edilecek Hususlar

Yeniden Yönetici Atama: EK-2 Yönetici Değerlendirme Formu’nda Dikkat Edilecek Hususlar
A+
A-

2022 Yılı Yeniden Yönetici Görevlendirme eğitim kurumlarında 4 ve 8 yıllık görev süresini 17.06.2022 tarihi itibarıyla dolduran yöneticilerden boşalacak eğitim kurumları ile müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılığı boş bulunan eğitim kurumlarına (Özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları hariç) eğitim kurumunda aynı unvanda dört yıllık görev süresini dolduran yöneticilerin aynı yada farklı eğitim kurumlarına, bulundukları eğitim kurumlarında aynı unvanda sekiz yıllık görev süresini dolduran yöneticilerin farklı eğitim kurumlarına yeniden görevlendirilme kapsamında Ek-2 de yer alan Form üzerinden elektronik olarak başvuru yapabileceklerdir.

Bu itibarla, 11-15 Nisan 2022 tarihleri arasında müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak yeniden görevlendirileceklere ilişkin EK-2 “Yönetici Değerlendirme Formu” üzerinden ilgi Yönetmelik hükümleri çerçevesinde başvurular alınacaktır. Bu bağlamda aşağıdaki açıklamaların da yapılması gerekli görülmüştür.

Adayların başvuru sürecinde dikkat etmesi gereken hususlar:

Adayların , hizmet belgesindeki görev yerlerini, kadro/görev unvanlarını, görevlerinden ayrılma vebaşlama tarihlerini kontrol etmelerini, hata var ise ilgili birimlere müracat ederek düzeltmeyiyaptıktan sonra başvurularını yapmaları gerekmektedir.

1.Başvuruda bulunacak adaylar; EK-2 yönetici değerlendirme formunda belirtilen değerlendirmeye esas bilgi ve belgelerin MEBBİS modülüne işletilmesinden yönetici görevlendirme başvurusu ekranına girilen bilgilerin doğruluğundan kendileri sorumlu olacaklardır.

2.Yöneticilikte vekaleten/geçici görevlendirme olarak geçirilen süreler asaleten bulunduğu kadroda geçmiş sayılacaktır.

3.Yöneticilikte vekaleten /geçici görevlendirme olarak geçirilen süreler ile askerlik hizmetini temel askerlik eğitiminden sonra bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında öğretmen olarak yerine getirenlerin bu süreleri öğretmenlikte geçmiş gibi değerlendirilecektir.

4.Yöneticilikte (kurucu müdürlük ve müdür yetkili öğretmenlik dahil ) geçen hizmet süreleri ile aylıksız izinli olarak geçirilen süreler öğretmenlikte geçen hizmet süresinin hesabında dikkate alınmayacaktır.

5.Yöneticilik görevi herhangi bir sebeple üzerinden alınanlardan, işlemin yürütmesinin durdurulması veya iptaline ilişkin verilen yargı kararı gereğince yöneticilik görevine döndürülenlerin görev sürelerinin hesabına, yöneticilik görevinden alındıkları tarih ile yeniden yöneticiliğe döndürüldükleri tarih arasında geçen süreler de dahil edilecektir.

6.Başvurular elektronik ortamda yapılacak olup, Bakanlığımızca ek açıklama olması durumunda web sitemizde duyurulacaktır.

7.Adaylar kurum müdürünce onaylanmış birer örneğini eğitim kurumu yöneticiliği başvuru ve onay form ekinde: Hizmet belgesi (Adayları Kamu Hizmetlerinin Sunumunda Uygulanacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmeliğin ”Gerçeğe aykırı belge verilmesi veya beyanda bulunulması” başlıklı bölümün 9. maddesine göre gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında Müdürlüğümüzce yasal işlem yapılacağının bilgisine sahip olarak, hizmet belgesindeki bilgilerinin doğru olduğunu yazıp imzalayacaklardır.)Öğrenim Belgesi, Teşekkür Belgesi veya Başarı Belgesi , Takdir Belgesi veya Üstün Başarı Belgesi ,Terhis Belgesini (erkek adaylar) ayrıca EK-2 “Yönetici
Değerlendirme Formu” nda (D), (E),(F) bölümlerine ait çalışmalara ait belgeleri ekleyerek dosya halinde kadrolarının bulunduğu eğitim kurumu müdürlüğüne başvuru süresi içerisinde göndermeleri gerekmektedir.( Ülkemizde etkisini göstermekte olan Covid-19 salgınının neden olduğu solunum yolu hastalıklarından korunma ve kontrol önlemlerinin alınması kapsamında istenilecek belgelerin MEBBİS veri tabanından elde edilmesi, gerekli görülmesi halinde e-posta yoluyla istenilmesi, ancak lüzum görülmesi halinde belgenin aslının talep edilmesi yoluyla oluşabilecek personel hareketliliğinin engellenmesinin sağlanması gerekmektedir.)

8.Atamaya yetkili amir ( Bakanlık, Valilik,Kaymakamlık ve Yurt Dışı Teşkilatı) tarafından verilen ödüller geçerli olacaktır. Değerlendirme başvurusunun son gününden sonra düzenlenmiş olan belgeler dikkate alınmayacaktır. Ancak, bu tarihten önce hak edilmiş olmasına rağmen belge düzenlenmemiş olanlar kabul edilecektir.

9.Dört ve sekiz yıllık çalışma süresinin tamamlayan adayların yöneticilik süresi 17.06.2022 tarihinde sona ereceğinden yöneticilik süresinin hesabında 17.06.2022 tarihi baz alınacaktır.

10.EK-2 “Yönetici Değerlendirme Formu” nda D,E,F,G ve H Bölümlerinde belirtilen kriterler kapsamında, değerlendirme yapıldığı yıl ve değerlendirmenin yapıldığı yıldan önceki dört yılda yapılan çalışmalar ile ödül ve cezalar değerlendirilecektir. (1 Ocak 2018 ile 15 Nisan 2022 tarihleri arası alınan belgeler)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: MEBDUYURULAR