mebduyurular, meb, duyuru, eğitim, okul, sınav, takvim, okulöncesi, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, öğrenci, öğretmen, veli, yönetici, idareci, atama, kpss, ösym, bakan, personel, milli eğitim, tayin, ekys, kitap, okullar ne zaman açılacak, ekders, mahmut özer, mebpersonel, memur, memurlar, ajans, kamu, haber
DOLAR
33,0330
EURO
35,9925
ALTIN
2.578,64
BIST
11.064,85
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Az Bulutlu
31°C
Ankara
31°C
Az Bulutlu
Çarşamba Parçalı Bulutlu
33°C
Perşembe Az Bulutlu
33°C
Cuma Açık
32°C
Cumartesi Açık
32°C
SON DAKİKA
2024-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) Oturumlarının Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı
MEB, Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği’nde Değişiklik Yaptı
Milli Eğitim Bakanlığı Denklik Yönetmeliği Yayımlandı
BİLSEM Öğretmen Seçme ve Atama Sözlü Sınav Sonuçları Açıklandı
YÖK, Lisans Üstü Öğrenci Alımları için Üniversiteleri Uyardı
Eğitim Sendikalarının 2024 Yılı Güncel Üye Sayıları Açıklandı
Öğretmenlerin 2. İller Arası ve İl içi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu Yayımlandı
2024-2025 Eğitim Yılı Üniversite Katkı Payları ve Öğrenim Ücretleri Açıklandı
LGS Tercih Robotu YAYINDA!
MEB Kurum Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliğinde Değişiklik Yaptı
Öğretmenlere Sınav Görevi
İkinci Üniversiteye Sınırlama Getirildi
Öğretmenlerin 2024 Haziran Mesleki Çalışma Eğitimleri
Kurs Sertifikalarınıza e-Devletten Ulaşabilirsiniz
2024 Yılı Taşra Teşkilatı Kadrolarında Bazı Ünvanlarda Görev Yapan Personelin İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu
MEB Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik
İlkokul Kitaplarında Kullanılacak Yeni Alfabe ve Rakam Fontu
2024 Yılı Tercih Danışmanlığı Birimleri Uygulama Esasları
2024 Yılı Öğretmenlerin İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değişikliği Sonuçları
2024 Mayıs Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınava Çağrılan Adaylara Ait Alan Bazlı Taban Puanlar
Öğretmenlere 6 Sınav Görevi
2024-YKS Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı
2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu İş ve İşlemleri (Resmi Yazı)
MEB Tasarruf Tedbirleri Genelgesi Yayımladı
2024 Yılı Öğretmenlerin İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu
TÜMÜNÜ GÖSTER →

Görevde Yükselme Sınavı Atama Başvuru Duyurusu Yayımlandı

Görevde Yükselme Sınavı Atama Başvuru Duyurusu Yayımlandı
A+
A-

Millî Eğitim Bakanlığınca şube müdürlüğü, şeflik, memurluk ve saymanlık için görevde yükselme sınavı atama duyurusu yayımlandı.

Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda merkez ve taşra teşkilatında boş bulunan memur, sayman, şef ve il-ilçe millî eğitim müdürlükleri şube müdürü kadrolarına görevde yükselme yoluyla atama yapılacak.

Bu kapsamda, atama başvuru duyurusu Personel Genel Müdürlüğünün internet adresinde yayımlandı.

Buna göre, 18-29 Mart 2024 tarihleri arasında alınacak olan başvurular, 29 Mart 2024 Cuma günü saat 17.00’ye kadar http://mebbis.meb.gov.tr/ internet adresindeki Elektronik Başvuru Formu’nun eksiksiz ve doğru olarak doldurulmasıyla yapılacak.

Duyuruya ulaşmak için tıklayınız.

 

 

MERKEZ VE TAŞRA TEŞKİLATI MEMUR, ŞEF, SAYMAN VE İL/İLÇE
MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ ŞUBE MÜDÜRÜ KADROLARI İÇİN
GÖREVDE YÜKSELME SURETİYLE ATAMA BAŞVURU KILAVUZU

 

A. BAŞVURUDA BULUNACAKLAR

Merkez ve taşra teşkilatında ilan edilen memur, şef, sayman ve il/ilçe millî eğitim müdürlükleri şube müdürü ünvanlı kadrolara atanacaklar için yapılan sözlü sınav sonucunda 70 ve üzerinde puan alanlardan atama şartlarını taşıyanlar başvuruda bulunabilecektir.

Adaylar yalnızca bir ünvana başvuruda bulunabileceklerdir.

 

B. BAŞVURU ZAMANI VE YERİ

Başvurular, 18-29 Mart 2024 tarihleri arasında alınacaktır. Başvurular, 29 Mart 2024 Cuma günü saat 17:00’ye kadar http://mebbis.meb.gov.tr/ internet adresindeki Elektronik Başvuru Formunun eksiksiz ve doğru olarak doldurması suretiyle yapılacaktır.

Atamaya ilişkin boş kadrolar, 18 Mart 2024 tarihinde açılacak başvuru ekranında yer alacaktır.

 

C. BAŞVURU İŞLEMLERİ

1. Başvuruda bulunanların MEBBİS e-Personel Modülündeki öğrenim, hizmet durumu ve benzeri bilgilerinde eksiklik ya da yanlışlık olması hâlinde, düzeltmeye esas belgeleri ile birlikte başvuruları üzerine merkez teşkilatında birimlerince, taşra teşkilatında il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince gerekli düzeltme yapılacaktır.

2. Hâlen aylıksız izinde olanlar (askerlik, doğum vb.) atama başvurusunda bulunabilecektir.

3. Merkez ve taşra teşkilatında ilan edilen kadrolar, teşkilat ayrımı yapılmaksızın tercih edilebilecektir.

4. Adaylar, ilan edilen memur, şef ve sayman ünvanlı kadrolara atama başvurusunun son günü itibarıyla; kazanılmış hak aylık derecelerine (müktesep) uygun kadro tercihinde bulunabilecektir.

Kazanılmış hak aylık derecelerine uygun kadro bulunmaması hâlinde, adaylardan daha alt dereceli kadroya atanmak isteyenlerin Elektronik Atama Başvuru Formunda bulunan “Alt derece kadroya atanmayı kabul ediyorum” yazılı kutucuğu işaretlemesi gerekmektedir.

5. Adaylar, başvuruda 20 (yirmi) tercih hakkına sahip olup tercihleri dışında atanmak isteyip istemediklerini ayrıca 21’inci seçenek olarak belirtecek; 20 tercih yapılmadan 21’inci tercih işaretlenemeyecektir.

6. “Elektronik Atama Başvuru Formu”nda yer alan “Diploma Notu” bölümüne; merkez teşkilatında adayın kadrosunun bulunduğu birimce, taşra teşkilatında ise adayın kadrosunun bulunduğu il/ilçe millî eğitim müdürlüğünce giriş yapılacaktır. Aday, bu alanın doldurulabilmesi için öğrenim durumuna göre mezuniyet notunu gösterir diploma/transkript belgesini başvuru süresi içerisinde beyan etmek zorundadır. Söz konusu belgenin teslim
edilmemesi hâlinde sorumluluk adaya ait olacaktır.

7. Adaylar, başvurularının onaylanıp onaylanmadığını başvuru yaptıkları http://mebbis.meb.gov.tr/ internet adresinden başvuru süresi içerisinde takip edecektir.

8. Adayların Elektronik Başvuru Formu ile yapmış oldukları başvuruları sonucunda, Kılavuzda belirtilen bütün şartları taşıdıkları kabul edilmiş sayılacak; yapılan eksiklik ve yanlışlıklardan doğacak sonuçlardan adaylar sorumlu olacaktır.

9. İl/ilçe millî eğitim müdürlükleri şube müdürü kadroları ile 3 ve 4’üncü derece şef kadrolarına; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68’inci maddesinin (B) bendinde belirtilen hizmet süresi şartlarını taşıyanlar veya kazanılmış hak aylık dereceleri (müktesep) bu derecelere gelenler başvuru yapabilecektir.

10. 2021/14 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi’nde yer alan; “14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinin (B) bendine göre yapılacak atamalar sadece yönetici kadroları (Şef dâhil) ile sınırlı tutulacak, yönetici kadroları dışındaki kadrolara anılan bent çerçevesinde atama yapılmayacaktır.” hükmüne göre sayman ünvanlı kadrolar için 68/B kapsamında atama imkanı bulunmadığından adaylar kazanılmış hak aylık derecelerine (müktesep) uygun kadrolara başvuruda bulunabileceklerdir.

11. Adaylar, belirlenen süre içerisinde başvuruda bulunmak zorunda olup başvuru süresi uzatılmayacaktır.

 

Ç. BAŞVURUNUN GEÇERSİZ SAYILACAĞI DURUMLAR

a. Gerekli şartları taşımadığı hâlde başvuruda bulunanların,
b. Elektronik Başvuru Formu dışında bir belgeyle başvuruda bulunanların, başvuruları işleme alınmayacaktır.

 

D. MERKEZ TEŞKİLATI BİRİMLERİ İLE İL/İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNCE YAPILACAK İŞLEMLER

1. Başvurulara ilişkin iş ve işlemlerin yürütülmesinde herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi için gerekli tedbirler alınacaktır.
2. Adayların başvuruları, merkez teşkilatında adayın kadrosunun bulunduğu birimce, taşra teşkilatında ise adayın kadrosunun bulunduğu il/ilçe millî eğitim müdürlüğünce elektronik ortamda onaylanacaktır.
3. MEBBİS e-Personel Modülündeki bilgilerin doğruluğundan merkez teşkilatında adayın kadrosunun bulunduğu birimler, taşra teşkilatında ise kadrosunun bulunduğu il/ilçe millî eğitim müdürlükleri sorumlu olacaktır.
4. Onaylanan başvuruların çıktısı, onaylama işlemini yapan birimlerce muhafaza edilecektir.
5. Elektronik Atama Başvuru Formunda yer alan “Diploma Notu” bölümüne; merkez teşkilatında adayların kadrolarının bulunduğu birimlerince, taşra teşkilatında ise kadrolarının bulunduğu il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince giriş yapılacaktır. Bu alana, adaylarca ibraz edilen mezuniyet notunu gösterir diploma/transkript belgelerindeki notunun “100”lük sisteme göre girişi yapılacak; mezuniyet notu “100”lük sistemin dışında olanların girişleri ise https://oyp.yok.gov.tr/esdegerlikler adresinde yer alan tablolardan yardım alınarak “100”lük
sisteme göre eşdeğerliliği alındıktan sonra yapılacaktır.

 

E. DİĞER HUSUSLAR

1. Ataması yapılanlar, yasal süre içerisinde göreve başlamak zorundadır; bu süre içerisinde göreve başlamayanların atamaları iptal edilecektir.
2. İlgili mevzuatında belirtilen usul ve esaslar ile yukarıda yer verilen açıklamaya uyulmadan yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
3. Atama şartlarını taşımayanların atamaları yapılmayacak; atananlardan gerekli şartları taşımadıkları sonradan belirlenenlerin atamaları ise iptal edilecektir.
4. Başarılı oldukları halde yapılan duyuruda tercihte bulunmayanlar atanma hakkından vazgeçmiş sayılırlar. Atanma hakkından vazgeçmiş sayılanlar ile göreve başlamama nedeniyle ataması iptal edilenlerin, görevde yükselme suretiyle atanabilmeleri için Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik’te öngörülen usul ve esaslar çerçevesinde görevde yükselme sınavına yeniden girmeleri ve başarılı olmaları gerekir.

 

F. ATAMA

1. Atamalar, Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik’in 21’inci maddesinin birinci fıkrası hükmü çerçevesinde başarı puan üstünlüğü esasına göre tercihleri de dikkate alınarak elektronik ortamda yerleştikleri yere yapılacaktır.
Puanların eşitliği hâlinde atanacak aday sırasıyla;
– Hizmet süresi fazla olana,
– Daha üst öğrenimi bitirmiş olana,
– Üst öğrenim mezuniyet notu yüksek olana
öncelik verilmek suretiyle belirlenecektir.
2. Tercihleri dışında atanmayı kabul eden adaylardan tercihlerine yerleşemeyenlerin atamaları bilgisayar kurasıyla gerçekleştirilecektir.
3. Atama sonuçları, Bakanlığımızın http://personel.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır.

 

 

TAKVİM

Tercih Başvurularının Alınması ve Onay Süreci: 18.03.2024 – 29.03.2024

Atamaların Yapılması ve Sonuçların İlan Edilmesi: 19.04.2024

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: MEBDUYURULAR