mebduyurular, meb, duyuru, eğitim, okul, sınav, takvim, okulöncesi, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, öğrenci, öğretmen, veli, yönetici, idareci, atama, kpss, ösym, bakan, personel, milli eğitim, tayin, ekys, kitap, okullar ne zaman açılacak, ekders, mahmut özer, mebpersonel, memur, memurlar, ajans, kamu, haber
DOLAR
27,1001
EURO
28,8975
ALTIN
1.671,70
BIST
8.000,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Açık
28°C
Ankara
28°C
Açık
Cuma Açık
30°C
Cumartesi Açık
30°C
Pazar Açık
31°C
Pazartesi Açık
30°C
SON DAKİKA
2023 Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı Uygulama Kılavuzu Yayımlandı.
Ülke Genelinde Yapılacak Ortak Sınavların Tarihleri Belli Oldu
Gizlilik Kararı Olan Vatandaşların Kurslara Katılımı Hakkında
Bakan TEKİN’den Mülakat Açıklaması
MEB’de Yeni Genel Müdür Atamaları Yapıldı
MEB’in ortaokul ve liselerde başlatacağı “ortak sınav”ın ayrıntıları
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ek ders ücreti müjdesi
Açık Öğretim Liselerine Geçişleri Sınırlayan Genelge Yayımlandı
Milli Sporculardan Beden Eğitimi Branşına Atama
Fatih Projesi BT Rehberliği Görevinin Güncellenmesi
MEB Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği (09.09.2023)
Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya İlleri İle Gaziantep İlinin İslahiye ve Nurdağı İlçelerinde Görev Yapan Öğretmenlerin İller Arası Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları
Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapıldı
Bakan TEKİN, Eğitim Gündemi Üzerine Konuştu
Bakan TEKİN, Mesleki Çalışma Döneminin Açılışında Öğretmenlere Konuştu
2023 Yılı Görevde Yükselme Yazılı Sınav Puanlarının Sıralama Aralıkları
3 Eylül 2023 tarihli Bursluluk Sınavının Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları
Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yıllık Planları Yayınlandı.
MEB’den Öğretmenevleri ile İlgili Yeni Yazı
Toplu Sözleşme Kararı Resmi Gazete’de Yayımlandı
MEB’ Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
MEB’den Okullarda Uyum Haftası ile ilgili yazı
Yaz Tatili Öğretmenlerin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları (Ek Yerleştirme)
Eğitim-öğretim ve bilim hizmet kolunda edinilen kazanımlar
Öğretmenlerin YENİDEN İl İçi ve İller Arası Yer Değişikliği Duyurusu
TÜMÜNÜ GÖSTER →

YSK, 90 Personel Alacak.

YSK, 90 Personel Alacak.
A+
A-

Yüksek Seçim Kurulu merkez ve taşra teşkilatına, 30.11.2017 tarihli ve 7062 sayılı Yüksek Seçim Kurulunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile 18.02.2018 tarihli ve 30336 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren, Yüksek Seçim Kurulu Memur Sınav, Atama, Yer Değiştirme ve Nakil Yönetmeliği kapsamında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre (kadrolu) ekli listede sayısı, yeri, sınıfı ve unvanı belirtilen yerlere personel alınacaktır.

I- BAŞVURU ZAMANI, ŞEKLİ, YERİ VE DİĞER HUSUSLAR
Başvuru Tarihi: Başvurular 07.10.2021 tarihinde saat 09.00’da başlayıp, 18.10.2021 tarihinde mesai bitimi itibariyle (saat 17.00) sona erecektir.

Başvuru Şekli: Başvurular, Yüksek Seçim Kurulu resmi internet sitesinde (https://www.ysk.gov.tr) yer alan başvuru formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır.
İlanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular ile posta veya diğer iletişim kanallarıyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
– Başvuru işlemini uygun şekilde yaparak tamamlayan adaylara başvuru kayıt numarası sistem tarafından otomatik olarak verilecektir. Adaylar yalnızca bir unvan için başvuru yapabileceklerdir. Aynı adayın birden fazla unvan için başvuru yapması halinde tüm başvuruları geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenlerin kazanmış olsalar dahi atamaları yapılmayacaktır.
– Şoför unvanına başvuracak adayların, geçerlilik süresi dolmamış B sınıfı sürücü belgesi örneğini başvuru formunu doldururken ilgili alana yüklemeleri gerekmektedir.
– Sözlü sınava, ilanda belirtilen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan türlerinden en yüksek puanı alan adaydan başlamak suretiyle ve ilk defa açıktan atama yapılacak kadro sayısının beş katı aday çağırılacaktır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde, bu adayların tümü sözlü sınava çağırılacaktır.
– Sıralamalar unvan bazında ayrı ayrı yapılacaktır.
– Müracaatlar tamamlandıktan sonra, adaylar lisans mezunları için KPSSP3 puan türü, önlisans mezunları için KPSSP93 puan türü, lise mezunları için ise KPSSP94 puan türü esas alınarak en yüksek puana sahip adaydan başlanarak tek bir liste halinde puan sıralamasına tabi tutulacaktır.
– Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların ad ve soyadları ile sınav yerleri, sözlü sınav tarihinden en az on beş gün önce Yüksek Seçim Kurulu resmi internet sitesinde ilan edilmek suretiyle duyurulacaktır. Bu ilan tebliğ hükmünde olup ayrıca adaylara yazılı bildirimde bulunulmayacaktır.
– Sözlü sınava adaylar “fotoğraflı ve onaylı bir kimlik belgesi (T.C. Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanı/ T.C. Kimlik Kartı/ T.C. Kimlik Numaralı Sürücü Belgesi/ Geçerli Pasaport’tan bir tanesi)” ile girebileceklerdir.
– Taşra teşkilatı Zabıt Katibi kadroları için sözlü sınava katılacak adayların ilan edilen yerlerden 30 adet yer için tercihte bulundukları imzalı talep istem dilekçelerini sözlü sınav günü Başkanlığımıza teslim etmeleri gerekmektedir.
– Sözlü sınavda; atanılacak kadronun gerektirdiği mesleki bilgi düzeyi (50 puan), Atatürk ilkeleri ve inkılap Tarihi bilgi düzeyi (15 puan), genel kültür bilgi düzeyi (15 puan) ile özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, temsil kabiliyeti, bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği konularından (20 puan) olmak üzere, toplam 100 puan üzerinden sınav kurulu üyeleri tarafından ayrı ayrıdeğerlendirme yapılacaktır.
– Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için, sınav kurulunun verdiği puan ortalamasının en az 70 olması gerekmektedir.
– Adayların nihai başarı puanı, KPSS puanı ile sözlü sınav başarı puanının aritmetik ortalaması alınarak belirlenecektir.
– Nihai başarı listesi, fiziki ortamda istenilecek evraklar ile bu evrakların Başkanlığımıza teslim usulü ve süresi Yüksek Seçim Kurulu resmi internet sitesinde duyurulacaktır.
– Sınavı kazananların atamaları, ilan edilen kadro sayısını geçmeyecek şekilde nihai başarı listesine ve varsa tercihlerine göre yapılır. (Tercihlerine bu şekilde yerleştirilemeyenlerin veya tercihte bulunmayanların atamaları Yüksek Seçim KuruluBaşkanlığınca re’senyapılacaktır.)
– Adayların başarı puanının eşit olması halinde; sırasıyla merkezi sınav puanı, sözlü sınav puanı ve diploma notu yüksek olan adaya öncelik verilecektir.
– Haklarında atama şartlarının kaybedilmesini gerektirecek nitelikteki eylemlerinden dolayı adli bir soruşturma veya kovuşturma bulunanlardan sınavda başarılı sayılanların atamaları soruşturma veya kovuşturma sonuçlanıncaya kadar bekletilir.
– Atanmaya hak kazandığı halde verilecek süre içerisinde, belge ile ispatı mümkün olan mücbir sebepler dışında göreve başlamayanların yerine, nihai başarı puanına göre en yüksek puandan başlamak üzere varsa yedeklerden atama yapılacaktır.
Bunlar dışında kalanlar herhangi bir hak iddiasında bulunamazlar.
– Aranılan şartları taşımadığı veya gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen adayların atamaları yapılmayacak olup, bu hususların sonradan tespiti halinde, yapılan atama işlemleri iptal edilerek ilgililer hakkında 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.
– Başvuruda bulunacakların aşağıda belirtilen genel ve özel şartları taşımaları gerekmektedir.

II- BAŞVURU ŞARTLARI
Genel Şartlar
657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinde belirtilen;
– Türk vatandaşı olmak,
– İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, yapılacak sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaşşartını taşımak,
– Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
– Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik,
düzeni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmak,
– Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek subay sınıfa geçirilmiş olmak,
– Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
– 2020 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSS94 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak,

Özel Şartlar
– Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ve Zabıt Katibi kadrolarına atanabilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olmak,
– Şoför kadrosuna atanabilmek için;
1) Enaz lise veya dengi okulmezunu olmak,
2) Geçerlilik süresi dolmamış B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

MERKEZ TEŞKİLATI
SAYI İL UNVAN SINIFI SAYISI

1 ANKARA, VERİ HAZIRLAMA KONTROL İŞLETMENİ GİH 10
2 ANKARA, ŞOFÖR GİH 3

TAŞRA TEŞKİLATI
SAYI İL İLÇE UNVAN SINIFI SAYISI

1 ADANA KARATAŞ, ZABIT KATİBİ GİH 1
2 ADANA TUFANBEYLİ, ZABIT KATİBİ GİH 1
3 ARDAHAN MERKEZ, ZABIT KATİBİ GİH 1
4 ARTVİN ŞAVŞAT, ZABIT KATİBİ GİH 1
5 ARTVİN YUSUFELİ, ZABIT KATİBİ GİH 1
6 BALIKESİR KEPSUT, ZABIT KATİBİ GİH 1
7 BALIKESİR MARMARA, ZABIT KATİBİ GİH 1
8 BATMAN KOZLUK, ZABIT KATİBİ GİH 1
9 BİLECİK MERKEZ, ZABIT KATİBİ GİH 1
10 BİNGÖL KİĞI, ZABIT KATİBİ GİH 1
11 BİTLİS HİZAN, ZABIT KATİBİ GİH 1
12 ÇANAKKALE EZİNE, ZABIT KATİBİ GİH 1
13 DENİZLİ ÇAMELİ, ZABIT KATİBİ GİH 1
14 DENİZLİ ÇARDAK, ZABIT KATİBİ GİH 1
15 DENİZLİ TAVAS, ZABIT KATİBİ GİH 1
16 DİYARBAKIR ÇÜNGÜŞ, ZABIT KATİBİ GİH 1
17 DİYARBAKIR ÇINAR, ZABIT KATİBİ GİH 1
18 DİYARBAKIR ERGANİ, ZABIT KATİBİ GİH 1
19 DİYARBAKIR HANİ, ZABIT KATİBİ GİH 1
20 DİYARBAKIR KULP, ZABIT KATİBİ GİH 1
21 EDİRNE MERKEZ, ZABIT KATİBİ GİH 1
22 EDİRNE ENEZ, ZABIT KATİBİ GİH 1
23 EDİRNE UZUNKÖPRÜ, ZABIT KATİBİ GİH 1
24 ELAZIĞ MADEN, ZABIT KATİBİ GİH 1
25 ERZİNCAN REFAHİYE, ZABIT KATİBİ GİH 1
26 ERZURUM HORASAN, ZABIT KATİBİ GİH 1
27 ERZURUM İSPİR, ZABIT KATİBİ GİH 1
28 ERZURUM PASİNLER, ZABIT KATİBİ GİH 1
29 ERZURUM TORTUM, ZABIT KATİBİ GİH 1
30 ERZURUM ŞENKAYA, ZABIT KATİBİ GİH 1
31 GİRESUN ALUCRA, ZABIT KATİBİ GİH 1
32 HAKKARİ MERKEZ, ZABIT KATİBİ GİH 2
33 HAKKARİ ŞEMDİNLİ, ZABIT KATİBİ GİH 1
34 HATAY REYHANLI, ZABIT KATİBİ GİH 1
35 HATAY YAYLADAĞI, ZABIT KATİBİ GİH 1
36 IĞDIR MERKEZ, ZABIT KATİBİ GİH 1
37 IĞDIR TUZLUCA, ZABIT KATİBİ GİH 1
38 IĞDIR ARALIK, ZABIT KATİBİ GİH 1
39 İSTANBUL, İL ZABIT KATİBİ GİH 1
40 İSTANBUL ADALAR, ZABIT KATİBİ GİH 1
41 İSTANBUL ARNAVUTKÖY, ZABIT KATİBİ GİH 1
42 İSTANBUL ESENLER, ZABIT KATİBİ GİH 1
43 İSTANBUL ŞİLE ZABIT, KATİBİ GİH 1
44 İSTANBUL ÜMRANİYE, ZABIT KATİBİ GİH 1
45 İZMİR ÖDEMİŞ, ZABIT KATİBİ GİH 1
46 KARABÜK SAFRANBOLU, ZABIT KATİBİ GİH 1
47 KARS ARPAÇAY, ZABIT KATİBİ GİH 1
48 KARS KAĞIZMAN, ZABIT KATİBİ GİH 1
49 KARS SELİM ZABIT, KATİBİ GİH 1
50 KASTAMONU TOSYA, ZABIT KATİBİ GİH 1
51 KAYSERİ SARIZ, ZABIT KATİBİ GİH 1
52 KIRIKKALE SULAKYURT, ZABIT KATİBİ GİH 1
53 KIRKLARELİ DEMİRKÖY, ZABIT KATİBİ GİH 1
54 KOCAELİ KARTEPE ZABIT KATİBİ GİH 1
55 KÜTAHYA SİMAV, ZABIT KATİBİ GİH 1
56 KÜTAHYA EMET, ZABIT KATİBİ GİH 1
57 KÜTAHYA GEDİZ, ZABIT KATİBİ GİH 2
58 KÜTAHYA TAVŞANLI, ZABIT KATİBİ GİH 1
59 MALATYA HEKİMHAN, ZABIT KATİBİ GİH 1
60 MARDİN MAZIDAĞI, ZABIT KATİBİ GİH 1
61 MARDİN SAVUR, ZABIT KATİBİ GİH 1
62 MERSİN AYDINCIK, ZABIT KATİBİ GİH 1
63 MUŞ BULANIK, ZABIT KATİBİ GİH 1
64 ORDU GÖLKÖY ZABIT KATİBİ GİH 1
65 RİZE ÇAYELİ, ZABIT KATİBİ GİH 1
66 SAKARYA AKYAZI, ZABIT KATİBİ GİH 1
67 SAMSUN LADİK, ZABIT KATİBİ GİH 1
68 SİİRT BAYKAN, ZABIT KATİBİ GİH 1
69 SİNOP TÜRKELİ, ZABIT KATİBİ GİH 1
70 ŞANLIURFA SİVEREK, ZABIT KATİBİ GİH 1
71 ŞANLIURFA HALFETİ, ZABIT KATİBİ GİH 1
72 ŞIRNAK MERKEZ, ZABIT KATİBİ GİH 2
73 TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY, ZABIT KATİBİ GİH 1
74 TEKİRDAĞ HAYRABOLU, ZABIT KATİBİ GİH 1
75 TEKİRDAĞ SARAY, ZABIT KATİBİ GİH 1
76 TOKAT ALMUS, ZABIT KATİBİ GİH 1
77 TUNCELİ MAZGİRT, ZABIT KATİBİ GİH 1
78 UŞAK EŞME, ZABIT KATİBİ GİH 1
79 VAN BAŞKALE, ZABIT KATİBİ GİH 1
80 VAN ÇALDIRAN, ZABIT KATİBİ GİH 1
81 VAN ÇATAK, ZABIT KATİBİ GİH 1
82 VAN ÖZALP, ZABIT KATİBİ GİH 1
83 VAN SARAY, ZABIT KATİBİ GİH 1
84 YOZGAT ÇAYIRALAN, ZABIT KATİBİ GİH 1
85 YOZGAT AKDAĞMADENİ, ZABIT KATİBİ GİH 1
86 YOZGAT SARIKAYA, ZABIT KATİBİ GİH 1
87 ZONGULDAK DEVREK, ZABIT KATİBİ GİH 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: MEBDUYURULAR