mebduyurular, meb, duyuru, eğitim, okul, sınav, takvim, okulöncesi, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, öğrenci, öğretmen, veli, yönetici, idareci, atama, kpss, ösym, bakan, personel, milli eğitim, tayin, ekys, kitap, okullar ne zaman açılacak, ekders, mahmut özer, mebpersonel, memur, memurlar, ajans, kamu, haber
DOLAR
18,8197
EURO
20,3115
ALTIN
1.128,47
BIST
4.997,63
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Çok Bulutlu
1°C
Ankara
1°C
Çok Bulutlu
Pazar Kar Yağışlı
1°C
Pazartesi Çok Bulutlu
-1°C
Salı Çok Bulutlu
-1°C
Çarşamba Az Bulutlu
1°C
SON DAKİKA
MEB’de 2 Genel Müdür Ataması Yapıldı
MEB’den “Mal, Hizmet ve Yapım Harcamaları” Konulu Yazı
Okul Yöneticileri ve Müdür Yetkili Öğretmenler, Halk Eğitimi Merkezlerinde Kurs Açabilirler mi?
O Öğretmenlere BAŞARI BELGESİ Verildi. Çıktı almak için:
2023 Yılı BİLSEM Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu Yayımlandı.
Okul Öncesinde Haftada 5 Gün “ÜCRETSİZ YEMEK” Uygulaması 6 Şubat’ta Başlıyor
13 yıl aradan sonra “Türkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı” yapıldı
MEB’e, 50 Milli Eğitim Uzman Yardımcısı Alınacak. (Son Başvuru: 10 Şubat 2023)
40 Bin Muhtara “Aile Okulu” Eğitimi Verildi
81 İlde İhtiyaç Duyulan Her Hastaneye “HASTANE SINIFI” Kurulacak
2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Ders Kitabı İhtiyacının Belirlenmesi
MEB, DYK İngilizce ve Matematik Materyalleri ile Okul Öncesi, İlkokul ve Ortaokul Öğrencilerimiz İçin Renkli Kalem Bilim Sanat Dergileri Hazırladı.
Kamudaki Sözleşmeli Personelin Kadroya Geçirilmesini İçeren Kanun Resmi Gazetede Yayımlandı
Bakan ÖZER: “KKTC’deki Tüm Okulları Türkiye’deki Okullarla Eşleştireceğiz”
İlkokullarda Yetiştirme Programı Kapsamında Öğretmen Görevlendirilmesi Hakkında Yazı
1.250 Bekçi Alımı İlanı
2023 Yılı Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretmenleri Seçme Sınavı Kılavuzu Yayımlandı.
Sınıf Öğretmenlerine Eğitici Eğitimi Başvurusu
MEB, Yarıyıl Tatili için Okul Öncesi Etkinlik Fasikülleri Yayımladı
MEB, Yarıyıl Tatilinde İlk Kez “Kış Okulları”nı Hayata Geçiriyor
2023 Yarıyıl Tatili Öğretmenlerin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları
2023 Yılı MEB EKYS Duyurusu
“Ortaöğretimde 10.000 Okul Projesi” Hayata Geçiyor
AÖL ve AÖO İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme Duyurusu
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 1.273 Sözleşmeli Personel Alacak
TÜMÜNÜ GÖSTER →

MEB, 40 Personel Alacak

MEB, 40 Personel Alacak
A+
A-

MEB, KPSS B grubu puan sıralamasını esas alarak, merkez teşkilatı birimlerinde görev yapacak aşçı, aşçı yardımcısı, temizlik personeli ve şoför olmak üzere toplam 40 sözleşmeli personel alınacak.

Başvurular, 12-16 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Başvurular, e-Devlet üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresinden yapılacak.

 

DUYURU METNİ

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Bakanlığımız Merkez Teşkilatı birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre, 06/06/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 2 nci maddesinin (b) fıkrası uyarınca istihdam edilmek üzere KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıdaki tabloda nitelikleri belirtilen toplam 40 (kırk) adet boş pozisyon için sözleşmeli personel alınacaktır.

Aşçı (Erkek):

-2 Kişi, KPSSP93 Önlisans’a göre alınacak.

– Aşçılık, Hazır Yemek ve Aşçılık, Mutfak Yönetimi, Yemek Pişirme Teknikleri, Gemi Aşçılığı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları
önlisans programlarının birinden mezun olmak.
– Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

Aşçı Yardımcısı:

-4 Kişi, KPSSP93 Önlisans’a göre alınacak.

-Aşçılık, Hazır Yemek ve Aşçılık, Mutfak Yönetimi, Yemek Pişirme Teknikleri, Gemi Aşçılığı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları önlisans programlarının birinden mezun olmak.
– Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

Temizlik (Kadın)

-8 Kişi, KPSSP94 Ortaöğretim’e göre alınacak.

– Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak,
– Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak

Temizlik (Erkek)

-16 Kişi, KPSSP94 Ortaöğretim’e göre alınacak.

– Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak,
– Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak

Şoför (Erkek)

-10 Kişi, KPSSP94 Ortaöğretim’e göre alınacak.

– Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak,
– Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.
– Geçerlilik süresi dolmamış D sınıfı (eski E sınıfı) sürücü belgesine sahip olmak.

 

A. BAŞVURU ŞARTLARI

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2. ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; Ön lisans mezunları için 2020 yılı KPSSP93, Ortaöğretim mezunları için 2020 yılı KPSSP94, puan türlerinin birinden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuranların en
yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde alınacak sözleşmeli personel sayısı kadar aday arasına girmek,

3. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,

4. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu ve benzeri durumu bulunmamak,

5. Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak,

6. Kamu kurum ve kuruluşlarında başvuruda bulunacağı pozisyon unvanında sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak,

7. Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek-1 inci maddesinin dördüncü fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerine göre sözleşmesini tek taraflı fesheden adayların başvuruda bulunmasında herhangi bir engel bulunmamaktadır.

8. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasının; “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile
belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kuramların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olmak,

9. Adaylar tabloda belirtilen ilan numaralı pozisyonlardan sadece bir tanesine başvurabilecek olup birden fazla pozisyonlara yapılan başvurular ile usulüne uygun ve/veya zamanında yapılmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.

 

B. BAŞVURU İŞLEMLERİ

1. Başvurular e-Devlet üzerinden Millî Eğitim Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden 12/09/2022 – 16/09/2022 tarihleri arasında alınacaktır. Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

2. Adayların KPSS puanı, eğitim, mezun olduğu bölüm, askerlik, adli sicil kaydı ve kimliğine dair bilgileri e-Devlet üzerinden ilgili kurumların web servisleri aracılığı ile temin edilerek alınacağından adaylardan başvuru aşamasında bu belgeler istenilmeyecektir. Adayların söz konusu bilgilerinde hata mevcut ise başvuru yapmadan önce ilgili kurumlardan gerekli güncelleme/düzeltmeleri yaptırmaları, mezuniyet bilgileri otomatik olarak gelmeyenlerin ise mezuniyet belgelerini başvurusu sırasında pdf ya da jpeg formatında “Diğer Belgeleriniz” sekmesi altında bulunan “Mezuniyet Belgesi” alanına yüklemeleri gerekmektedir.

3. Yurt dışındaki veya yurt içindeki öğretim kurumlarından mezun olup bu ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin denkliği olan adayların denklik gösterir belgelerini başvurusu sırasında pdf ya da jpeg formatında “Diğer Belgeleriniz” sekmesi altında bulunan “Denklik Belgesi” alanına yüklemeleri gerekmektedir.

4. Kamu kurum ve kuruluşlarında, sözleşmeli personel (4/B) pozisyonlarında görev yapmakta iken, kurumlarınca sözleşmesi feshedilen ya da sözleşmesini tek taraflı fesheden adayların, bir yıllık bekleme süresini doldurduklarını belgeleyebilmeleri için görev yaptıkları eski
kurumlarından alınmış onaylı hizmet belgesini başvurusu sırasında pdf ya da jpeg formatında “Diğer Belgeleriniz” sekmesi altında bulunan “4/B Hizmet Belgesi” alanına yüklemeleri gerekmektedir.

5. Adayların başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. Başvurularım ekranından “Başvuru Alındı” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır.

6. Başvuru işleminin hatasız, eksiksiz ve bu ilanda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından, istenilen belgelerin başvuru aşamasında sisteme yüklenmesinden, başvuruda bulunan adaylar sorumludur. Bu hususlara riayet etmeyen adaylar herhangi bir hak talebinde bulunamayacaktır.

7. Sözleşmeli olarak istihdam edilecek personelin bu ilanda ve ilgili mevzuatta belirtilen şartları taşımadığının tespiti halinde, başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Ayrıca başvuru şartlarını taşımadığı daha sonradan tespit edilenlerin sözleşmeleri tazminatsız ve bildirimsiz feshedilecektir.

 

C. BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARIN DUYURULMASI

1. İlan tarihinden itibaren bir yıl içinde herhangi bir nedenle boşalan pozisyonlara yedek adaylardan sırasıyla atama yapılarak sözleşme imzalanabilecektir. Puan eşitliği hâlinde sırasıyla; diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması hâlinde yaşı büyük olana öncelik verilecek, eşitliğin devamı hâlinde bilgisayar kurası ile atama yapılacaktır.

2. Atama sonuçları, 30.09.2022 tarihinde https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/, http://www.meb.gov.tr/ ve http://personel.meb.gov.tr/ adreslerinden ilan edilecektir.

3. Atamaları kendilerine tebliğ edilenler, tebliğ tarihini izleyen 15 gün içinde (Belge ile ispatı mümkün zorlayıcı sebepler hariç.) göreve başlamak üzere Millî Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne istenilen belgelerle birlikte başvuruda bulunacak; süresi içinde görevine başlamayanların atamaları iptal edilecektir.

4. Geçerli bir mazereti olmadığı halde atama belgelerini teslim etmeyenler ile gerekli şartları taşımadığı sonradan anlaşılanlar göreve başlatılmayacaktır. Bu adaylar için yerleştirme sonuçları kazanılmış hak sayılmayacaktır.

5. Gerçeğe aykırı beyanda bulunan adaylar ile pozisyonlar için istenilen genel şartlardan ve aranılan niteliklerden bir veya birkaçını taşımadığı sonradan anlaşılan adaylar atanmaya hak kazanmış olsalar dahi başvuruları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, ataması yapılmış olanların ise atamaları ve sözleşmeleri iptal edilerek kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir. Ayrıca bu adaylar hakkında, 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

6. Bakanlık gerekli durumlarda ilanın her aşamasında iptal ve/veya değişiklik yapma hakkına sahiptir.

7. İlanda belirtilmeyen hususlar hakkında ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

8. Bakanlığımızın http://www.meb.gov.tr/ ve http://personel.meb.gov.tr/ internet adreslerinden yayımlanacak tüm duyurular tebligat mahiyetinde olup, kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

 

D. ÜCRET

Destek personeli (Aşçı, AşçıYardımcısı,Temizlik, Şoför)

7.028,76 TL: Hizmet yılı; 5 yıldan az olanlar,
7.136,15 TL: Hizmet yılı; 5 yıldan 10 yıla kadar olanlar,
7.242,85 TL: Hizmet yılı; 10 yıldan 15 yıla kadar olanlar,
7.351,46 TL: Hizmet yılı; 15 yıldan 20 yıla kadar olanlar,
7.458,83 TL: Hizmet yılı; 20 yıldan fazla olanlar.

 

E. ATAMASI YAPILANLARDAN GÖREVE BAŞLAMADAN ÖNCE İSTENECEK BELGELER

1. Başvuru sonuç belgesi,
2. 2020 KPSS (B) grubu sonuç belgesi,
3. Diploma veya e-Devlet üzerinden alınacak mezuniyet belgesi,
4. Aşçı ve aşçı yardımcısı unvanına yapılan başvuru için istenilen sertifika veya belge,
5. Güncel tarihli adli sicil kaydını gösterir belge,
6. Sağlık Kurulu raporu,
7. Sürücü belgesi (Şoför adayları için),

 

F. İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Adres: Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü
Atatürk Bulvarı No: 98 Bakanlıklar/ANKARA
Telefon: 0 312 413 56 82 – 0 312 413 17 62
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.