mebduyurular, meb, duyuru, eğitim, okul, sınav, takvim, okulöncesi, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, öğrenci, öğretmen, veli, yönetici, idareci, atama, kpss, ösym, bakan, personel, milli eğitim, tayin, ekys, kitap, okullar ne zaman açılacak, ekders, mahmut özer, mebpersonel, memur, memurlar, ajans, kamu, haber
DOLAR
27,1530
EURO
28,9310
ALTIN
1.681,18
BIST
8.039,18
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Açık
29°C
Ankara
29°C
Açık
Cumartesi Açık
30°C
Pazar Açık
30°C
Pazartesi Açık
29°C
Salı Açık
29°C
SON DAKİKA
2023 Bursluluk Sınavı Sonucu Açıklandı.
2023 Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı Uygulama Kılavuzu Yayımlandı.
Ülke Genelinde Yapılacak Ortak Sınavların Tarihleri Belli Oldu
Gizlilik Kararı Olan Vatandaşların Kurslara Katılımı Hakkında
Bakan TEKİN’den Mülakat Açıklaması
MEB’de Yeni Genel Müdür Atamaları Yapıldı
MEB’in ortaokul ve liselerde başlatacağı “ortak sınav”ın ayrıntıları
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ek ders ücreti müjdesi
Açık Öğretim Liselerine Geçişleri Sınırlayan Genelge Yayımlandı
Milli Sporculardan Beden Eğitimi Branşına Atama
Fatih Projesi BT Rehberliği Görevinin Güncellenmesi
MEB Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği (09.09.2023)
Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya İlleri İle Gaziantep İlinin İslahiye ve Nurdağı İlçelerinde Görev Yapan Öğretmenlerin İller Arası Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları
Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapıldı
Bakan TEKİN, Eğitim Gündemi Üzerine Konuştu
Bakan TEKİN, Mesleki Çalışma Döneminin Açılışında Öğretmenlere Konuştu
2023 Yılı Görevde Yükselme Yazılı Sınav Puanlarının Sıralama Aralıkları
3 Eylül 2023 tarihli Bursluluk Sınavının Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları
Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yıllık Planları Yayınlandı.
MEB’den Öğretmenevleri ile İlgili Yeni Yazı
Toplu Sözleşme Kararı Resmi Gazete’de Yayımlandı
MEB’ Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
MEB’den Okullarda Uyum Haftası ile ilgili yazı
Yaz Tatili Öğretmenlerin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları (Ek Yerleştirme)
Eğitim-öğretim ve bilim hizmet kolunda edinilen kazanımlar
TÜMÜNÜ GÖSTER →

Anadolu’nun Renkleri Ulusal Fotoğraf Yarışması (Öğretmen ve Öğrencilere Yönelik)

Anadolu’nun Renkleri Ulusal Fotoğraf Yarışması (Öğretmen ve Öğrencilere Yönelik)
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye geneli yapılacak olan “Anadolu’nun Renkleri Fotoğraf Yarışması” konulu yazıyı tüm illere gönderdi. Bu yarışmaya hem öğrenciler hem de öğretmenler katılabilir:

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nün 14.09.2021 tarihli ve 31902120 sayılı yazısı:

Konu: Anadolu’nun Renkleri Fotoğraf Yarışması
İlgi: a) Millî Eğitim Bakanlığı Sosyal Etkinlik İzinleri Yönergesi.
b) Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğünün 24.08.2021 tarihli ve 29997945 sayılı yazısı.

Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından 01-10-2021 ile 24-11-2021 tarihleri arasında Türkiye geneli resmî/özel ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrenciler ile bu kurumlarda görev yapan tüm öğretmenlere yönelik ”Anadolu’nun Renkleri Ulusal Fotoğraf Yarışması” düzenleme talebi ilgi (b) yazı ile bildirilmiştir.

Duyurusuna http://ogm.meb.gov.tr/www/yarisma/kategori/19 bağlantısından ulaşılabilecek olan ve çevrim içi olarak gerçekleştirilecek söz konusu etkinliğin; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Millî Eğitim Temel Kanunu ile Türk Millî Eğitiminin genel amaçlarına uygun olarak, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa, ilgi (a) Yönerge’nin 5 inci maddesinin on birinci fıkrası hükümlerine ve yürürlükteki diğer tüm düzenlemelerde belirtilen hüküm, esas ve amaçlara aykırılık teşkil etmeyecek şekilde, denetimleri ilgili okul, ilçe/il millî eğitim müdürlükleri tarafından gerçekleştirilmek üzere, gönüllülük esasına göre, ücretsiz olarak yapılması ve etkinlik raporunun da etkinlik başvuru sahibi Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından etkinlik bitimini takip eden 30 gün içerisinde (24.12.2021 tarihine kadar) http://meb.ai/rrp56 bağlantısında yer alan formata uygun olarak doldurulduktan sonra ogm.sosetk@meb.gov.tr adresine gönderilmesi hususunda;
Bilgilerinizi ve gereğini arz/rica ederim.
Serkan KOCABAŞ
Bakan a. (Daire Başkanı)

 

ANADOLU’NUN RENKLERİ ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI

ÖĞRETMEN ŞARTNAMESİ 2021

AMAÇ

2023 Eğitim Vizyonu’nun temel amacı; çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmektir. Binlerce yıllık tarihimizi, asil bir birikim olan kültür ve medeniyetimizi gelecek nesillere olması gerektiği gibi aktarmanın en önemli yöntemi, özü itibarıyla yerli ve millî olan çalışmalarla mümkündür. Bireylerin dünyasını dolduran, ufuklarını açan, kültür seviyelerini yükselten ve insani değerleri özümsemesini sağlayan çalışmalarla evrensel ahlak görüşü inşa edilmelidir. Gördüklerinin ötesine bakabilecek çocuklar yetiştirebilmek için eğitim, sözcüklerle değil onların fiziksel ve sosyal çevrede geçirdikleri yaşantılarıyla gerçekleşmelidir.

Bu minvalde, Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü Konya İnsan Mektebi Projesi Kültür Davamız kapsamında düzenlenecek Anadolu’nun Renkleri Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın özel amaçları aşağıdaki gibidir:

 • Sanatın evrensel dilini kullanarak öğretmenlerimizi fotoğraf çekme konusunda teşvik etmek,
 • Öğretmenlerimizin yeteneklerini ortaya çıkarmak ve geliştirmek,
 • Öğretmenlerimize estetik duyarlılık kazandırarak duygusal ve sosyal gelişimlerini desteklemek,
 • Sanal ortamda oluşturulacak sergiyle fotoğraf sanatına olan ilgiyi artırmak.

 

KONU

Yarışmaya öğretmenler katılabilecektir.

Türkiye genelinde düzenlenen fotoğraf yarışmasının konusu ŞEHİR olarak belirlenmiştir.

 

GENEL KATILIM ŞARTLARI

 • Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 • Yarışmaya, seçici kurul üyeleri ile birinci derece yakınlıkları olanlar dışında, Türkiye Cumhuriyeti resmî ve özel okullarında görev yapan tüm öğretmenler katılabilir.
 • Yarışma online (çevrim içi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e-posta, kargo, elden teslim vb.) kabul edilmeyecektir.
 • Yarışmaya her öğretmen en fazla 5 (beş) adet sayısal renkli veya siyah beyaz fotoğrafla katılabilir.
 • Katılımcı yarışmaya gönderdiği eser/eserlerin kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerini aldığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Eseri ödül alan veya sergilenmeye değer bulunan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan bu yarışma ile elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.
 • Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı hâlde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan kişi hakkında kural ihlali işlemi uygulanır. Alıntı veya kopya olduğu tespit edilen fotoğraflar 5.12.1951 tarih ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince yarışma seçici kurulu tarafından iptal edilir.
 • Fotoğraflar 31.10.2021 günü saat 23.59’a kadar http://konya.meb.gov.tr/anadolununrenkleri web sitesine yüklenecektir.
 • Fotoğraflarda markalar, şirketler ve şahısları rencide edecek şekilde kompozisyon yapılamaz.
 • Yarışma Yürütme Kurulu, Millî Eğitim Bakanlığından gerekli izinleri ve onayları alarak yarışmanın tamamının veya bir kısmının iptaline ya da ertelenmesine karar verebilir.
 • Yarışma Yürütme Kurulu, Millî Eğitim Bakanlığından gerekli izinleri ve onayları alarak sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli görülen durumlarda şartnamenin kuralları, program değişikliği, değerlendirme, ödüllendirme dâhil her türlü değişikliği yapmaya yetkilidir.
 1. DEĞERLENDİRME
 • Yarışmaya katılacak fotoğraflar jpeg formatında, 150-300 dpi, 7-12 sıkıştırma kalitesinde, kısa kenar en az 1920 piksel, uzun kenar en fazla 3200 piksel kaydedilmelidir. Yüklenecek her fotoğraf dosyası 2 Mb (siyah beyaz ise 1 Mb)’den küçük, 4 Mb’den büyük olmamalıdır.
 • Yukarıda yazan boyutlara uygun olması durumunda cep telefonu ile çekilen fotoğraflarla da yarışmaya katılım sağlanabilecektir.
 • Fotoğraflar çerçevesiz olmalı ve fotoğraf üzerinde imza, işaret veya tarih vb. bulunmamalıdır.
 • Fotoğrafın adı yazılırken şu adımlar takip edilmelidir:

Şehir_İlçe_Okul_AdSoyad_ FotoğrafNumarası (F1,F2,F3,F4,F5).

Örneğin; Konya_Selçuklu_Mevlanaİlkokulu_AliGüzel_ F1

 • Tamamen bilgisayar yazılımları ile oluşturulmuş veya fotografik içeriğe sahip olmayan görüntüler kabul edilmeyecektir.
 • Negatif veya saydam olarak çekilen fotoğraflar taranarak dijital ortama aktarılmış olmalıdır.
 • Fotoğraflarda kadraj, renk doygunluğu, keskinlik, toz alma ve kontrast düzeltmesi gibi kabul edilebilecek müdahaleler dışında hiçbir manipülasyon/başkalaştırma/oynama kabul edilmeyecektir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda yarışma seçici kurulunun kanaati esastır.
 • Şartnamede belirtilmeyen konularda ya da olası uyuşmazlıklarda yarışma seçici kurulunun kararları geçerlidir.
 • Seçici Kurul üyeleri fotoğrafları 10 puan üzerinden değerlendirir. Sistem üzerinden yapılan değerlendirme aritmetik ortalamayı otomatik olarak belirler. Değerlendirmede fotoğraf içeriği 4 puan, fotoğrafta özgünlük 2 puan, fotoğraf tekniği ve kuramsal değerlendirme 4 puan (gerçekçilik, dışavurumculuk, işlevsellik) üzerinden gerçekleştirilecektir.
 • Puanlamada ortaya çıkacak eşitlik hâlinde, Seçici Kurul’un vereceği karar bağlayıcıdır.
 1. TELİF HAKKI
 • Yarışmada ödül alan ve sergilemeye değer bulunan eserlerin baskı ve sayısal kopyaları, tüm telif haklarıyla Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğüne ait olacaktır.
 • Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların, fotoğraflarının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir.
 • Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü ödüle değer bulunan eserleri, etkinliklerinde, eğitim faaliyetlerinde, sergileme, afiş, katalog, broşür vb. her türlü tanıtım malzemelerinde kullanma ve gösterme, medyada yayınlama hakkı da dâhil olmak üzere eser sahibinin ismi ile birlikte 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun ilgili maddelerinde belirtilen şekilde tüm telif haklarına sahip olacaktır.
 • Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.
 1. SONUÇLARIN AÇIKLANMASI VE SERGİ AÇILIŞI
 • Yarışma sonuçları Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Konya İnsan Mektebi web sitesinde ilan edilecek; ayrıca tüm ödül ve sergileme kazanan katılımcılara Yarışma Organizasyon Komitesi tarafından telefon ve/veya e-posta yoluyla sonuçlar bildirilecektir.
 • Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazırda tutulmalı ve tek bir oturumda yüklenmelidir.
 • Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü sorumlu olmayacaktır.
 • Yarışmada her kategoride ödül alan ve sergilenmeye değer görülen fotoğraflardan karma bir sergi açılacaktır. Her kategori için 20 adet fotoğraf sergilemeye seçilecektir.
 • Yarışmada ödül alan ve sergilemeye değer görülen fotoğrafların birer kopyası, Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğünün arşivine alınacak ve gerekli görüldüğü durumlarda fotoğraf sahibinin adı belirtilerek tanıtım amaçlı kullanılabilecektir.
 1. ÖDÜLLER

Anadolu’nun Renkleri Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda, Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından dereceye giren öğretmenlere verilecek ödüller aşağıdaki gibidir:

Birinci: Canon Marka, PowerShot SX530 Hs Fotoğraf Makinesi, Çantası ve SD Hafıza Kartı

İkinci: Samsung Marka, Tab A7, 7 Inch, 32 GB Hafızalı, Tablet

Üçüncü: Woom Watch Marka, C6-w3, 44mm, Türkçe Menü, Akıllı Saat

4, 5 ve 6.: Mi Marka, True Wireless, Earbuds, Basic Kulaklık

YARIŞMA SEÇİCİ KURULU

Anadolu’nun Renkleri Ulusal Fotoğraf Yarışması Seçici Kurulu, aşağıda isimleri belirtilen üyelerden oluşur:

 1. Şadiye YILMAZ BİLİR
 2. Yusuf KARTAL
 3. Semra Bayar

YARIŞMA TAKVİMİ

Yarışmaya son katılım tarihi: 31.10.2021

Yarışma seçici kurulu toplantısı: 05.11.2021

Sonuçların açıklanması ve e-posta ile bildirimi: 19.11.2021

Sergi açılışı ve ödül töreni : 24.11.2021

YARIŞMA ORGANİZASYON KOMİTESİ VE İLETİŞİM

 1. Seyit Ali BÜYÜK
 2. Okan TEKKALAN
 3. Murat KILIÇ
 4. Halil SEYDİOĞLU
 5. Ayşegül YONCACI

Tel: 05447342888

E-posta: anadolununrenklerify@gmail.com

İTİRAZ HAKKI

Yarışma sonuçlarının duyurulmasını takip eden bir (1) iş günü içerisinde yapılacak itirazlar seçici kurul tarafından değerlendirilerek karara bağlanacaktır. Seçici Kurulun verdiği karar bağlayıcıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: MEBDUYURULAR