mebduyurular, meb, duyuru, eğitim, okul, sınav, takvim, okulöncesi, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, öğrenci, öğretmen, veli, yönetici, idareci, atama, kpss, ösym, bakan, personel, milli eğitim, tayin, ekys, kitap, okullar ne zaman açılacak, ekders, mahmut özer
DOLAR
18,5806
EURO
18,4003
ALTIN
1.021,34
BIST
3.430,41
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Az Bulutlu
19°C
Ankara
19°C
Az Bulutlu
Çarşamba Az Bulutlu
18°C
Perşembe Çok Bulutlu
17°C
Cuma Hafif Yağmurlu
15°C
Cumartesi Az Bulutlu
19°C
SON DAKİKA
Uzman ve Başöğretmenlik Sınavı’na Başvuru Süresi Uzatıldı
Matematik Dijital Eğitim Platformu Sayesinde Öğrenciler Eğlenerek Matematik Öğrenecek
Ücretli Öğretmene 5’e 1 Eğitim Öğretime Destek Görevi Ek Dersi Nasıl Hesaplanır?
Uzman Öğretmenlik Sınav Merkezi Değişikliği Yazısı
Haftasonlarında Koordinatörlük Görevi Verilebilir mi?
DYK’da İlçe Havuzunda Öğretmen Varken İdarecilere Görev Verilir mi?
2022-KPSS ÖABT Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı.
İlkokul Öğretmenlerine “Yeni Nesil Matematik” Eğitimleri Başlıyor
Özel Eğitim Uygulama Okullarında Beceri Uygulama Alanları Kılavuzu
GSB ile MEB arasında “İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Protokolü” imzalandı
Ücretli Öğretmene verilen her 5 saate 1 saat ders ücreti, sigorta primi gün sayısını etkiler mi?
BİLSEM Bireysel Değerlendirmelerde Görev Alan Öğretmene Ekders Ücreti Ödenir mi?
Mesleki Eğitim Merkezleri ile İlgili Tereddüte Düşülen Hususlara İlişkin Görüş
Bilişim Teknolojileri Rehberliği (BTR) görevini yürüten öğretmen, Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri Ücreti Alabilir mi?
2022 Yılı Bursluluk Hakkı Kazanan Öğrencilerle İlgili İşlemler
Uzman ve Başöğretmenlik Sınavı’na Başvuran Öğretmenler, Mazeretleri Nedeniyle Sınav Merkezi Değişikliği Yapabilecek
Öğretmenlik kariyer basamakları sürecinde eğitimler ve sınav her yıl tekrarlanacak
Bakan ÖZER, 24 TV’de Eğitim Gündemini Değerlendirdi
Uzman ve Başöğretmenlik Yazılı Sınav Başvuruları ile Muaf olanların Başvuruları Başladı.
2022-KPSS Lisans (ALAN BİLGİSİ) Oturumlarının Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı
TÜMÜNÜ GÖSTER →

MEB, 7-8-11-12. sınıf öğrencileri için Kazanım Değerlendirme Uygulaması yapacak.

MEB, 7-8-11-12. sınıf öğrencileri için Kazanım Değerlendirme Uygulaması yapacak.
A+
A-

MEB,  16-27 Ekim 2021 tarihinde 7-8-11-12. sınıf öğrencileri için Kazanım Değerlendirme Uygulaması yapacak. İlgili duyuru aşağıdadır:

 

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün
19.10.2021 tarihli ve 35011836 sayılı yazı:

Konu: Kazanım Değerlendirme Uygulamaları
İlgi: Bakanlık Makamının 06.10.2021 tarihli ve E-57750415-20-34021811 sayılı Oluru.

Covid-19 salgınının yayılımını engelleme çerçevesinde Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda gerekli koruma ve kontrol tedbirleri uygulanmaya başlanmış ve eğitim öğretim süreçleri Bakanlığımıza bağlı tüm resmî/özel okul ve kurumlarda 14 Mart 2020 tarihinden itibaren yüz yüze ve uzaktan eğitim faaliyetleri ile devam ettirilmiştir.
Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarda eğitim öğretim faaliyetleri 06 Eylül 2021 tarihinden itibaren tam zamanlı ve yüz yüze olarak başlamıştır. Covid-19 salgın sürecinden kaynaklı ortaya çıkan geçmiş öğrenme kayıplarının tespit edilerek değerlendirilmesi amaçlanmaktadır.
Bu bağlamda;
1) Bakanlığımıza bağlı resmî ve özel ortaokul / imam hatip ortaokulları 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik Türkçe, Fen Bilimleri ve Matematik derslerinden oluşan Kazanım Değerlendirme Uygulaması’nın 26 Ekim 2021 tarihinde,
2) Bakanlığımıza bağlı resmî ve özel liselerin 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinden oluşan Kazanım Değerlendirme Uygulaması’nın ise 27 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirilmesi İlgi’de kayıtlı Olur ile uygun görülmüştür.
Söz konusu Kazanım Değerlendirme Uygulamaları’nın sağlıklı bir şekilde yürütülmesi amacıyla Ek-1’de yer alan “Dikkat Edilecek Hususlar” çerçevesinde gerçekleştirilmesi hususunda bilgilerini ve gereğini önemle rica ederim.
Dr. Murat İLİKHAN
Bakan a. (Genel Müdür V.)

 

MEB  Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

KAZANIM DEĞERLENDİRME UYGULAMASI’NDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR
1- Kazanım Değerlendirme Uygulaması’na resmî ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının yedi ve sekizinci sınıf öğrencileri, tüm resmî ve özel liselerin on bir ve on ikinci sınıf öğrencileri katılacaktır.
2- Uygulamanın tarih ve saati, resmî ve özel ortaokul ile imam hatip ortaokullarında (yedi ve sekizinci sınıflar) 26.10.2021, 09.00; tüm resmî ve özel liselerde (on bir ve on ikinci sınıflar) ise 27.10.2021, 09.00 olarak belirlenmiştir. İkili eğitim yapan okullarla ilgili, tarih değişikliği yapmamak kaydıyla, gerekli tedbirler il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince alınacaktır.
3- Uygulama evraklarının okullara sevke hazır hâle getirilmesi hususunda il veya ilçe millî eğitim müdürlükleri sorumludur. İlçelere sevk işlemleri, il millî eğitim müdürlüklerinin destek hizmetleri bölümü tarafından uygulama tarihi dikkate alınarak gecikmeye sebep olmayacak şekilde gerçekleştirilecektir. Uygulama evraklarının il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinden okul yönetimlerince teslim alındığı andan, geri dönüşüne kadarki süreçte tüm evrakların
güvenliğinden okul yönetimleri sorumludur.
4- İl veya ilçe millî eğitim müdürlüklerince okul yönetimlerine teslim edilen evraklar, uygulama öncesine kadar açılmayacak ve salon görevlilerine ancak uygulama öncesi teslim edilecektir.
5- Uygulama evraklarının görüntülerinin herhangi bir ortamda yayımlanması kesinlikle yasaktır.
6- Kazanım Değerlendirme Uygulaması’nda resmî ve özel ortaokul ve imam hatip ortaokullarının yedi ve sekizinci sınıflarında Türkçe, matematik ve fen bilimleri derslerinden yirmi beşer soru sorulacaktır. Her ders için uygulama süresi 40 dakika olacak ve her uygulama sonunda 10 dakikalık aralar verilecektir. Uygulama, kitapçıkta yer alan derslerin kitapçıktaki sırası takip edilerek gerçekleştirilecektir. Bu süre zarfında, soru kitapçıkları ve cevap kâğıtları sınıftan dışarı çıkarılmayacak ve evrakların güvenliği ile ilgili gerekli tedbirler okul yönetimlerince alınacaktır.

TÜRKÇE: Soru Sayısı (25) / Süre (40 dk)

10 dakika ara

MATEMATİK: Soru Sayısı (25) / Süre (40 dk)

10 dakika ara

FEN: Soru Sayısı (25) / Süre (40 dk)

7- Kazanım Değerlendirme Uygulaması’nda liselerin on bir ve on ikinci sınıflarında Türk dili ve edebiyatı ile matematik derslerinden otuzar; fizik, kimya ve biyoloji derslerinden on beşer soru sorulacaktır. Türk dili ve edebiyatı ile matematik derslerinin uygulama süreleri ellişer, fen grubu (fizik-kimya-biyoloji) derslerinin toplam uygulama süreleri ise 75 dakikadır. Türk dili ve edebiyatı, matematik ve fen grubu (fizik-kimya-biyoloji) derslerinin uygulamaları arasında 10 dakikalık aralar verilecektir. Uygulama, kitapçıkta yer alan derslerin kitapçıktaki sırası takip edilerek gerçekleştirilecektir. Bu süre zarfında soru kitapçıkları ve cevap kâğıtları sınıftan dışarı
çıkarılmayacak ve evrakların güvenliği ile ilgili gerekli tedbirler okul yönetimlerince alınacaktır.

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI: Soru Sayısı (30) / Süre (50 dk)

10 dakika ara

MATEMATİK: Soru Sayısı (30) / Süre (50 dk)

10 dakika ara

FİZİK-KİMYA-BİYOLOJİ: Soru Sayısı (45 (15+15+15) / Süre (75 dk)

8- Liselerdeki uygulama için Türk dili ve edebiyatı, matematik ve fen grubu (fizik-kimya-biyoloji) derslerinin tümünü alan öğrenciler bütün uygulamalara katılacaktır. Türk dili ve edebiyatı, matematik ve fen grubu (fizik-kimya-biyoloji) derslerinden herhangi birini almayan öğrenciler ise uygulamaya sadece aldıkları derslerden katılacaktır. Ancak hiçbir koşulda uygulamanın başlangıç saati ve süreleri değiştirilmeyecektir.
9- Uygulama öncesi okul yönetimleri il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince uygulama süreçleri hakkında bilgilendirilecektir.
10- Uygulamayı yürütecek salon görevlileri, uygulamanın yapıldığı okul öğretmenleri veya okul yöneticilerinden seçilecektir. Bu görevliler, okul yönetimlerince belirlenecektir. Görevliler belirlenirken imkânlar dâhilinde uygulamanın yapıldığı dersin dışındaki branşlar dikkate alınacaktır.
11- Uygulama sonunda, kitapçıklar dâhil tüm sınav evrakları toplanarak kitapçıklar okulda muhafaza edilecektir. Kitapçıklar, öğrencilere sınavdan en erken bir gün sonra dağıtılacaktır. Cevap kâğıtları, uygulama evraklarının geliş biçimine uygun şekilde ivedilikle il veya ilçe millî eğitim müdürlüklerine ulaştırılarak il ölçme değerlendirme merkezine sevki sağlanacaktır.
12- Uygulamalar süresince, uygulamaya katılmayan sınıflar eğitim öğretime devam edecektir.
13- İllerde uygulama verileri kullanılarak herhangi bir analiz ya da raporlama çalışması yapılmayacaktır.
14- Uygulama sürecinin sorunsuz bir şekilde yürütülebilmesi için il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince gerekli tedbirler alınacaktır.
15- Kazanım Değerlendirme Uygulaması’na yönelik mazeret uygulaması yapılmayacaktır

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: MEBDUYURULAR