mebduyurular, meb, duyuru, eğitim, okul, sınav, takvim, okulöncesi, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, öğrenci, öğretmen, veli, yönetici, idareci, atama, kpss, ösym, bakan, personel, milli eğitim, tayin, ekys, kitap, okullar ne zaman açılacak, ekders, mahmut özer, mebpersonel, memur, memurlar, ajans, kamu, haber
DOLAR
32,5249
EURO
34,7448
ALTIN
2.491,43
BIST
9.524,59
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Az Bulutlu
21°C
Ankara
21°C
Az Bulutlu
Cuma Yağmurlu
20°C
Cumartesi Parçalı Bulutlu
18°C
Pazar Açık
21°C
Pazartesi Az Bulutlu
23°C
SON DAKİKA
Açık Öğretim Kurumları (AÖL-AÖO) 2.Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı.
YÖK’ten ​​Sudanlı ve Filistinli ​yükseköğretim öğrencilerine koşulsuz yatay geçiş hakkı verildiği iddialarına ilişkin açıklama
Orman Genel Müdürlüğü 2024 Yılı 20 Adet Sözleşmeli Mühendis (Orman Mühendisi) Alım İlanı (Son Başvuru: 09/05/2024)
Orman Genel Müdürlüğü 2024 Yılı 124 Adet Sözleşmeli Personel Alım İlanı (Son Başvuru: 26 Nisan 2024)
2024 Yılı BİLSEM’lere Öğretmen Seçimi Sözlü Sınavına Katılmaya Hak Kazananlar
Okul Öncesi, İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri İçin ARA TATİL ETKİNLİK KİTAPLARI Yayımlandı
660 Gönüllü Kamp Lideri Alımı
Polis Meslek Yüksekokullarına 7.500 Polis Alınacak (Son başvuru: 14.04.2024)
Öğretmenlere 4 Sınav Görevi
Sorumluluk Sınavlarında Kimler Görevlendirilir ve Ek Ders Ücreti Alır mı? (MEB Görüş Yazısı)
2024 Yılı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Sonuçları
Öğretmenlere Sınav Görevi
Ortak Sınav (6 ve 9. sınıf) Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarı Yayımlandı
Seçim Dolayısıyla 1 Nisan’da Okullar Tatil Edildi
Öğretmenlere Sınav Görevi
MEB’de Yeni Nesil e-POSTA Sistemi
Okul Randevu Sistemi Kılavuzu
Elektronik Ortamda Üretilen Belgelerin Çıktısının Alınmaması
8 ve 12. Sınıf Öğrencilerinin 2. Dönem 2. Yazılı Sınav Tarihlerinde Değişiklik Yapıldı.
2024 Yılı Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu
2. Dönem 1. Yazılı Sınavlara İlişkin Örnek Soru Kitapçıkları Yayımlandı
“Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi”nde Değişiklik Yapıldı
2024 Yılı BİLSEM Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu Yayımlandı
Görevde Yükselme Sınavı Atama Başvuru Duyurusu Yayımlandı
2024 Yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirmesine İlişkin Kılavuz
TÜMÜNÜ GÖSTER →

DYK İzleme Değerlendirme Ortak Sınavları 28 Mayıs 2022’de Yapılacak

DYK İzleme Değerlendirme Ortak Sınavları 28 Mayıs 2022’de Yapılacak
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı, 2. dönem Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme Değerlendirme Ortak Sınavlarının  28 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirileceğini duyurdu. İşte o yazı:

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 29.04.2022 tarihli ve 48902170 sayılı yazısı:

Konu: Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme Değerlendirme Ortak Sınavları

İlgi: a) Millî Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi.
b) Bakanlık Makamının 25.04.2022 tarihli ve E-57750415-20-48507896 sayılı Oluru.

İlgi (a)’da kayıtlı Yönerge’nin 17 nci maddesinin 3 ncü fıkrasında “Her dönem sonunda kurs açılan derslerden Bakanlıkça belirlenenlere yönelik Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce izleme ve değerlendirme ortak sınavı yapılır. Özel eğitim meslek okulu ile özel eğitim meslek okulu programın uygulandığı özel eğitim sınıfında öğrenim gören öğrenciler ise bu sınavdan muaf tutularak söz konusu dönem sonu izleme ve değerlendirme sınavı okul yönetimince yapılır.” hükmü yer almaktadır.

2021-2022 eğitim öğretim yılı 2. dönem Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme Değerlendirme Ortak Sınavlarının Ek-1 listede bulunan okullarda (6, 7, 8, 10, 11 ve 12. sınıflarda) ve belirlenen derslerden 28 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilmesi İlgi (b)’de kayıtlı Olur ile uygun görülmüştür.

Bu bağlamda;
1) Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme Değerlendirme Ortak Sınavlarında kullanılacak evrakların baskı ve paketleme işlemleri için gerekli malzemelerin İl Milli Eğitim Müdürlüklerince temin edilerek Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerine teslim edilmesi,

2) Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme Değerlendirme Ortak Sınavlarında kullanılacak evrakların baskı ve paketleme işlemlerinin Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerince yerine getirilmesi, uygulama evraklarının sevkiyatının ise İl Milli Eğitim Müdürlüklerince yapılması,

3) Ek-1 listelerde yer alan okullarda Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme Değerlendirme Ortak Sınavların’nın 28 Mayıs tarihinde Ek-2 “Dikkat Edilecek Hususlar” çerçevesinde gerçekleştirilmesi hususlarında bilgilerini ve gereğini rica ederim.
Murat İLİKHAN
Bakan a. (Genel Müdür)

 

28 Mayıs 2022 Tarihli Destekleme ve Yetiştirme Kursları
İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavı’nda Dikkat Edilecek Hususlar

1- Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavı; 28 Mayıs 2022 tarihinde, saat 10.00’da uygulanacaktır.

2- Sınava katılacak öğrenci listeleri Ölçme Değerlendirme Merkezleri (ÖDM) Müdürlüklerine iletilmiştir. Listelerde, öğrencilerin hangi sınıf seviyesinde ve hangi derslerden sınava katılacakları yer almaktadır.

3- Sınav salonundaki gözetmen görevlendirmeleri, destekleme ve yetiştirme kurslarında sınavın yapıldığı dersin dışındaki branşlarda görev alan öğretmenlerden yapılacaktır. Bu görevlendirme ile ilgili planlama kurs merkezlerince gerçekleştirilecektir.

4- Sınav evraklarının baskı, paketleme ve değerlendirme işlemleri Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerince, kurs merkezlerine sevk işlemleri ise İl Millî Eğitim Müdürlüklerince yapılacaktır. Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerinin baskı ve paketleme işlemleri için gerekli malzeme temini İl Millî Eğitim Müdürlüklerince sağlanacaktır.

5- Sınav evraklarının kurs merkezlerince teslim alındığı andan, geri dönüşüne kadarki süre içerisinde tüm evrakların güvenliğinden kurs merkezi yöneticileri sorumludur.

6- Kurs merkezi yöneticilerine teslim edilen evraklar, sınav öncesine kadar açılmayacak ve salon görevlilerine ancak sınav öncesi teslim edilecektir.

7- Sınavla ilgili tüm taraflarca gizlilik esas alınacak, sınavdan sonrası da dâhil olmak üzere sınav evrakının gizliliği ile ilgili her türlü tedbir alınacaktır.

8- Sınav evraklarının görüntülerinin herhangi bir ortamda yayımlanması kesinlikle yasaktır.

9- Sınava katılan öğrenciler, tek bir dersin sınav uygulamasına katılacaktır. Sınav süresi, 40 dakikadır.

10- Sınav başladıktan sonra ilk 20 dakika hiçbir öğrenci sınav salonundan çıkmayacak, bu süre sonunda sınavını bitiren öğrenci salondan çıkabilecektir.

11- İllerde sınav verileri kullanılarak herhangi bir analiz ya da raporlama çalışması yapılmayacaktır.

12- Sınav evrakları (kitapçık, cevap kâğıtları ve salon yoklama listesi) sınav sonrasında 30.05.2022 tarihine kadar Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerine ulaştırılacaktır.

13- Sınav sonrası test kitapçıkları toplanacak, öğrencilere dağıtılmayacaktır. Test kitapçıkları, cevap kâğıtları ve salon yoklama listeleri Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerinde muhafaza edilecektir.

14- Sınav evrakı basılmayan ve kursa sonradan kayıt yaptıran öğrenciler sınava katılmayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: MEBDUYURULAR