mebduyurular, meb, duyuru, eğitim, okul, sınav, takvim, okulöncesi, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, öğrenci, öğretmen, veli, yönetici, idareci, atama, kpss, ösym, bakan, personel, milli eğitim, tayin, ekys, kitap, okullar ne zaman açılacak, ekders, mahmut özer, mebpersonel, memur, memurlar, ajans, kamu, haber
DOLAR
33,0323
EURO
36,0154
ALTIN
2.580,73
BIST
11.064,85
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Az Bulutlu
31°C
Ankara
31°C
Az Bulutlu
Salı Az Bulutlu
31°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
33°C
Perşembe Az Bulutlu
33°C
Cuma Açık
32°C
SON DAKİKA
2024-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) Oturumlarının Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı
MEB, Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği’nde Değişiklik Yaptı
Milli Eğitim Bakanlığı Denklik Yönetmeliği Yayımlandı
BİLSEM Öğretmen Seçme ve Atama Sözlü Sınav Sonuçları Açıklandı
YÖK, Lisans Üstü Öğrenci Alımları için Üniversiteleri Uyardı
Eğitim Sendikalarının 2024 Yılı Güncel Üye Sayıları Açıklandı
Öğretmenlerin 2. İller Arası ve İl içi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu Yayımlandı
2024-2025 Eğitim Yılı Üniversite Katkı Payları ve Öğrenim Ücretleri Açıklandı
LGS Tercih Robotu YAYINDA!
MEB Kurum Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliğinde Değişiklik Yaptı
Öğretmenlere Sınav Görevi
İkinci Üniversiteye Sınırlama Getirildi
Öğretmenlerin 2024 Haziran Mesleki Çalışma Eğitimleri
Kurs Sertifikalarınıza e-Devletten Ulaşabilirsiniz
2024 Yılı Taşra Teşkilatı Kadrolarında Bazı Ünvanlarda Görev Yapan Personelin İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu
MEB Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik
İlkokul Kitaplarında Kullanılacak Yeni Alfabe ve Rakam Fontu
2024 Yılı Tercih Danışmanlığı Birimleri Uygulama Esasları
2024 Yılı Öğretmenlerin İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değişikliği Sonuçları
2024 Mayıs Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınava Çağrılan Adaylara Ait Alan Bazlı Taban Puanlar
Öğretmenlere 6 Sınav Görevi
2024-YKS Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı
2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu İş ve İşlemleri (Resmi Yazı)
MEB Tasarruf Tedbirleri Genelgesi Yayımladı
2024 Yılı Öğretmenlerin İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu
TÜMÜNÜ GÖSTER →

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi 31 Öğretim Üyesi Alacak.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi 31 Öğretim Üyesi Alacak.
A+
A-

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğünden
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’ne 31 öğretim üyesi alınacaktır.

Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi Adaylarından;
Başvuru Dosyasında İstenen Belgeler:
• Başvuru dilekçesi (http://personel.hacibayram.edu.tr adresindeki “Formlar” sekmesinde bulunan dilekçe),
• Özgeçmiş,
• Lisans, yüksek lisans, doktora belgesi (yurtdışında alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen denklik belgesi(Onaylı)),
• Yabancı dil belgesi,
• Yayın listesi,
• 2 (iki) adet fotoğraf,
• Kimlik fotokopisi,
• Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılanlar dahil) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesinden oluşan başvuru dosyası. (Üniversitemiz personelinin hizmet belgesi almasına gerek yoktur.)

PROFESÖR Kadrolarına Başvuracak Adaylar için:
1-Başvuru Dosyasına Eklenecek Belgeler:
• Doçentlik Belgesi,
2-Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Dosyası:
• Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi’ne uygunluk beyan formu (http://personel.hacibayram.edu.tr adresindeki “Formlar” sekmesinde bulunan form)
• İlgili form ekinde, söz konusu formda işaretlenerek sağlandığı beyan edilen ilgili kriter maddelerine ilişkin bilgi ve onaylı belge veya çıktılardan oluşan Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri dosyası, (fiziki olarak dosya hazırlanacaktır)
3-Yayın Dosyası:
• Adayların özgeçmiş, doçentlik belgesi, başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi ve doçentlik sonrası yaptığı bilimsel çalışma ve yayınlarına ait bilgi ve belgeleri içeren PDF formatında hazırlanmış olan, 6 (altı) adet CD veya Taşınabilir Bellek (ayrıca fiziki olarak dosya hazırlanmayacaktır) teslim edilecektir.

DOÇENT Kadrolarına Başvuracak Adaylar için:
1-Başvuru Dosyasına Eklenecek Belgeler:
• Doçentlik belgesi,
2-Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Dosyası:
• Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi’ne uygunluk beyan formu (http://personel.hacibayram.edu.tr adresindeki “Formlar” sekmesinde bulunan form)
• İlgili form ekinde, söz konusu formda işaretlenerek sağlandığı beyan edilen ilgili kriter maddelerine ilişkin bilgi ve onaylı belge veya çıktılardan oluşan Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri dosyası, (fiziki olarak dosya hazırlanacaktır.)
3-Yayın Dosyası:
• Adayların özgeçmiş, yayın listesi, doçentlik belgesi, bilimsel çalışma ve yayınlarının tamamına ait bilgi ve belgeleri içeren PDF formatında hazırlanmış olan, 4 (dört) adet CD veya taşınabilir bellek (ayrıca fiziki olarak dosya hazırlanmayacaktır) teslim edilecektir.

DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ Kadrolarına Başvuracak Adaylar için:
1-Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Dosyası:
• Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi’ne uygunluk beyan formu (http://personel.hacibayram.edu.tr adresindeki “Formlar” sekmesinde bulunan form)
• İlgili form ekinde, söz konusu formda işaretlenerek sağlandığı beyan edilen ilgili kriter maddelerine ilişkin bilgi ve onaylı belge veya çıktılardan oluşan Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri dosyası, (fiziki olarak dosya hazırlanacaktır.)
3-Yayın Dosyası:
• Adayların özgeçmiş, yayın listesi, doktora belgesi, bilimsel çalışma ve yayınlarına ait bilgi ve belgeleri içeren PDF formatında hazırlanmış olan,4 (dört) adet CD veya taşınabilir bellek(ayrıca fiziki olarak dosya hazırlanmayacaktır) ilgili Dekanlık/Müdürlüğe teslim edilecektir.

Açıklamalar
1. Başvurular, bu ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde alınacaktır.
2. Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi’ne uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.
3. Profesör ve doçent adayları Üniversitemiz Rektörlüğü Personel Dairesi Başkanlığı’na, doktor öğretim üyesi adayları ise ilgili dekanlık veya müdürlüğe başvurularını şahsen yapacaklardır.
4. Doçent kadrosuna profesörler, doktor öğretim üyesi kadrolarına profesör ve kadro unvanı doçent olanlar müracaat edemez.
5. Eksik belge ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
6. İlana ve sürece ilişkin bilgiler http://personel.hacibayram.edu.tr internet adresinde yayımlanacaktır.

 

S.N.BİRİMBÖLÜMANABİLİM/ ANASANAT DALIUNVANDERECEADETAÇIKLAMA
1Edebiyat FakültesiMütercim Tercümanlıkİngilizce Mütercim TercümanlıkProfesör11Batı dilleri ve edebiyatları alanında doçent unvanına sahip olmak; Amerikan/İngiliz edebiyatı konularında çalışmaları bulunmak.
2Edebiyat FakültesiRus Dili EdebiyatıRus Dili EdebiyatıProfesör11Batı dilleri ve edebiyatları alanında doçent unvanına sahip olmak; Rus Edebiyatı üzerine çalışmaları bulunmak.
3Edebiyat FakültesiTürk Dili EdebiyatıEski Türk EdebiyatıProfesör11Eski Türk Edebiyatı alanında doçent unvanına sahip olmak; eski Türk edebiyatında divan ve mesnevi neşri yapmış olmak.
4Edebiyat FakültesiSosyolojiGenel Sosyoloji ve MetodolojiDoçent11Sosyoloji alanında doçent unvanına sahip olmak; siyaset sosyolojisi ve kültür sosyolojisi konularında çalışmaları bulunmak.
5Edebiyat FakültesiTürk Halk BilimiKarşılaştırmalı Halk BilimiDoçent11Türk halk bilimi alanında doçent unvanına sahip olmak; karşılaştırmalı halk bilimi ile ilgili çalışmaları bulunmak.
6Edebiyat FakültesiPsikolojiDin ve Maneviyat PsikolojisiDoktor
Öğretim Üyesi
11Manevi danışmanlık alanında çalışmaları bulunmak.
Dezavantajlı gruplara yönelik manevi danışmanlık hizmetleri ile ilgili çalışmaları bulunmak.
7Edebiyat FakültesiÇağdaş Türk Lehçeleri ve EdebiyatlarıÇuvaş Türk Lehçeleri ve EdebiyatlarıDoktor Öğretim Üyesi11İdil-Ural sahası kültür ve edebiyatı üzerine çalışmaları bulunmak.
8Güzel Sanatlar FakültesiResimResimProfesör11Plastik sanatlar alanında doçent unvanına sahip olmak; resim alanında çalışmaları bulunmak.
9Güzel Sanatlar FakültesiGörsel İletişim TasarımıGörsel İletişim TasarımıProfesör11Plastik sanatlar alanında doçent unvanına sahip olmak; görsel iletişim tasarımı alanında çalışmaları bulunmak.
10Güzel Sanatlar FakültesiHeykelHeykelDoçent11Plastik sanatlar alanında doçent unvanına sahip olmak; heykel alanında çalışmaları bulunmak.
11Hukuk FakültesiÖzel HukukMedeni Usul ve İcra İflas HukukuProfesör11Medeni usul ve icra iflas hukuku alanında doçent unvanına sahip olmak.
12Hukuk FakültesiKamu HukukuAnayasa HukukuDoktor
Öğretim Üyesi
11Kamu hukuku alanında doktor unvanına sahip olmak;
seçim sistemleri, siyasi partiler ile temel hak ve özgürlükler konularında çalışmaları bulunmak.
13İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiYönetim Bilişim SistemleriYönetim Bilişim SistemleriProfesör11Nicel karar yöntemleri alanında doçent unvanına sahip olmak; simülasyon ile ilgili çalışmaları bulunmak.
14İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiYönetim Bilişim SistemleriYönetim Bilişim SistemleriDoçent11Yönetim bilişim sistemleri alanında doçent unvanına sahip olmak; dijital dönüşüm, teknoloji ve inovasyon yönetimi konularında çalışmaları bulunmak.
15İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiİşletmeİşletmeProfesör11Yönetim ve strateji alanında doçent unvanına sahip olmak; girişimcilik ve aile işletmeciliği konularında çalışmaları bulunmak.
16İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiİşletmeİşletmeDoçent11Üretim ve operasyon yönetimi alanında doçent unvanına sahip olmak; sürdürülebilir lojistik konularında çalışmaları bulunmak.
17İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiÇalışma Ekonomisi ve Endüstri
İlişkileri
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileriDoktor Öğretim
Üyesi
11Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri alanında doktor unvanına sahip olmak; çalışma hayatı ve göçe bağlı iş gücü konularında çalışmaları bulunmak.
18İletişim FakültesiGazetecilikGazetecilikProfesör11İletişim çalışmaları alanında doçent unvanına sahip olmak; iletişim sosyolojisi, kültürel çalışmalar ve siyasal iletişim konularında çalışmaları bulunmak.
19İletişim FakültesiHalkla İlişkiler ve
Tanıtım
Halkla İlişkiler ve
Tanıtım
Profesör11Halkla ilişkilerde kamu diplomasisi konularında çalışmaları bulunmak.
20İletişim FakültesiRadyo, Televizyon ve SinemaRadyo, Televizyon ve SinemaProfesör11İletişim çalışmaları alanında doçent unvanına sahip olmak; televizyon ve sinema sosyolojisi konularında çalışmaları bulunmak.
21İslami İlimler FakültesiFelsefe ve Din Bilimleriİslam FelsefesiProfesör11İslam felsefesi alanında doçent unvanına sahip olmak;
klasik dönem İslam felsefesi alanında çalışmaları bulunmak.
22İslami İlimler FakültesiFelsefe ve Din BilimleriDin BilimleriDoçent11Felsefe ve din bilimleri alanında doçent unvanına sahip olmak, din felsefesi alanında çalışmaları bulunmak.
23İslami İlimler FakültesiTemel İslam BilimleriKelam ve İtikadi İslam MezhepleriProfesör11Kelam alanında doçent unvanına sahip olmak; kelam- bilim ilişkisi üzerine çalışmaları bulunmak.
24İslami İlimler FakültesiTemel İslam BilimleriTefsirDoçent11Temel İslam bilimleri alanında doçent unvanına sahip olmak, Kur’an-ı Kerim meali ve tefsiri üzerine çalışmaları bulunmak.
25İslami İlimler FakültesiTemel İslam BilimleriFıkıhDoktor Öğretim
Üyesi
11Fıkıh/İslam hukuku alanında doktor unvanına sahip olmak; İslam aile hukuku alanında çalışmaları bulunmak.
26İslami İlimler Fakültesiİslam Tarihi ve SanatlarıOsmanlı Türkçesi ve İslami Türk EdebiyatıDoçent11İslam tarihi ve sanatları alanında doçent unvanına sahip olmak; Türk edebiyatında belagat ve şevahid konularında çalışmaları bulunmak.
27Polatlı Fen Edebiyat FakültesiMatematikAnaliz ve Fonksiyonlar TeorisiDoçent11Analiz ve fonksiyonlar teorisi alanında doçent unvanına sahip olmak; lineer k-pozitif operatörler ve lineer kompleks operatörler konularında çalışmaları
bulunmak.
28Polatlı Fen Edebiyat FakültesiFizikFizikDoktor Öğretim
Üyesi
11Fizik alanında doktor unvanına sahip olmak; karbon nanotüpler ve biyosensörler üzerinde çalışmaları bulunmak.
29Turizm FakültesiTurizm İşletmeciliğiTurizm İşletmeciliğiDoçent11Turizm bilim alanında doçent unvanına sahip olmak; kırsal turizm ve turizm pazarlaması konularında çalışmaları bulunmak.
30Bankacılık ve
Sigortacılık Yüksekokulu
Finans ve BankacılıkFinans ve BankacılıkDoçent11Makro iktisat alanında doçent unvanına sahip olmak;
finansal piyasalar ve ürünler konularında çalışmaları bulunmak.
31Yabancı Diller YüksekokuluYabancı DillerYabancı DillerDoktor
Öğretim Üyesi
11Fransızca öğretmenliği alanında doktor unvanına sahip olmak, yabancılara Türkçe öğretimi konusunda çalışmaları bulunmak.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: MEBDUYURULAR